Haberler

PlayStation 4’ün Başarısı, Spider-Man ve Fortnite’tan Geliyor

Spider-Man ve üçüncü parti oyunları, PlayStation satışlarına yardım etti.

Oyun şirketlerinin mali raporları ortaya çıkıyor. Analistler, Sony’nin mali raporunu tahmini rakamlarla açıkladı. Analistlere göre, Sony’nin cari mali yıldaki kârı 870 milyar Yen’e (7.72 milyar dolar) çıktı. Önceki tahmin, 670 milyar Yen (5.9 milyar dolar) olarak açıklanmıştı. Ayrıca gelir tahminleri, 8.6 trilyon Yen’den, 8.7 trilyon Yen’e yükseldi.

Spider-Man ve üçüncü parti oyunların satış rekorları, PlayStation’ın başarısını yükseltti. PlayStation 4, şirketin akıllı telefon işindeki belirsizliği dengelemeye yardım ediyor. Sony, God of War’un çıkışından sonraki dönemde konsol satışları yapmaya devam etti. Analistlere göre, Red Dead Redemption 2 ve Call of Duty: Black Ops 4 gibi üçüncü parti oyunlar da şirketi destekleyecek. Rockstar, yakın zamanda Red Dead Redemption 2‘nin satış rekoru kırdığını açıklamıştı. Sony de, oyunun PlayStation’da ilk üç gün içinde en yüksek ön sipariş, en yüksek günlük satış ve toplam satış rekorunu kırdığını açıkladı. Tabii sadece bu oyunlarla sınırlı değil. Günümüzün popüler battle royale oyunu Fortnite da, Sony’e yardım eden başlıklardan. Oyuncuların, oyun içi mağazadan alışveriş yapması, Sony’nin gelirini arttırdı.

Macquarie Group’un analisti Damian Thong, bu yılın birinci parti oyunları, platformun genel kârlılığı ve PlayStation için en iyi yıl olacağını söylüyor. Oyun ve ağ hizmeti satışları, 116.9 milyar Yen’e (1 milyar dolar) çıktı ve şirket, çeyrek dönemde toplamda 34.3 milyon PlayStation Plus kullanıcısına ulaştı. PlayStation’ın işletme kârı bir yıl öncesine göre %65 arttı. Eylül çeyrek satışları da %27 yükseldi. Sony’e yardım eden yalnızca PlayStation değil. Şirketin başarısının yarısı, müzik yayın şirketi EMI Music Publishing’i satın almasıyla geldi.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top