HABER

Playerunknown’s Battlegrounds İlk Defa 1 Milyon Eş Zamanlı Oyuncu Sayısına Ulaştı

Erken Erişim oyunu olmasına rağmen bu rekoru kırdı ve biraz daha zorlasa Dota 2’nin Steam rekorunu kırmayı başaracaktı.

Playerunknown’s Battlegrounds yine büyük bir başarıya imza attı ve sadece 10 milyon PC kopyası satmasına rağmen Steam üzerinde ilk defa 1 milyondan fazla eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Bu yazıyı yazdığımız sırada Playerunknonw’s Battlegrounds’ın oyuncu rekoru 1.028.275 oyuncu sayısıyla zirveye ulaştı. Dota 2’nin şu anda sahip olduğu eş zamanlı oyuncu sayısını fazlasıyla aştı ancak Dota 2’nin tarihi boyunca ulaştığı büyük rakamlara henüz PUBG ulaşabilmiş değil. Dota 2’nin en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı 1.295.114’tür. (SteamDB değerlerine göre şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek rakamdır.) Bu nedenle PUBG, Dota 2’nin rekorunu tam anlamıyla kırabilmesi için daha 200 binden fazla oyuncu sayısına sahip olması gerekiyor. Yaratıcı Brenden Greene, Playerunknown’s Battlegrounds’ın gelecekte League of Legends seviyesine ulaşacağını söyledi.

Unutmayın, Playerunknown’s Battlegrounds’ın hala Erken Erişimdedir. Buna rağmen şu anda Steam üzerinde en popüler ilk 10 oyun listesinde birinci sırada ilerlemeye devam ediyor ve buna Counter-Strike: Global Offensive’de dahildir. Ayrıca, yayıncı şirketin Microsoft ile anlaştığını ve bu yılın ilerleyen zamanlarında Xbox One’a oyununu çıkaracağını belirtelim.

Playerunknown’s Battlegrounds, yeni özellikler ve içerikler barındıran bir güncellemeyi gelecek hafta alacak. Ayrıntılar için buraya tıklayın.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı