HABER

Playerunknown’s Battlegrounds 10 Milyon Kopya Satmayı Başardı

PUBG Erken Erişim oyunu olmasına rağmen başarılarına devam ediyor!

Playerunknown’s Battlegrounds, mart ayında erken erişime açıldı ve o günden bu güne 10 milyon kopya satarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bugün paylaşlıan duyuru oyunun satışlarının gerçekten hızlandığını gösteriyor; Ağustos ayında düzenlenen Gamescom 2017’da oyunun yaratıcısı Brendan Greene oyunun 8 milyon kopya sattığını duyurmuştu ve üzerinden yaklaşık 10-15 gün geçti.

PUBG geçtiğimiz ayın 27. gününde Dota 2’yi geçici olarak eşzamanlı oyuncu sayısında geçmeyi başararak Steam’de bir rekor kırmıştı. PUBG bugün Dota 2’den çok daha fazla bir rakama sahip. Bugün, en yüksek oyuncu sayısı 962.000’in üzerine çıktı ve Dota 2 ise 723.000’de kaldı. Dota 2 daha önce 1 milyonu aşmayı başarmıştı ve bu yüzden Dota 2’nin büyüklüğünü konuşmaya gerek yok ancak PUBG bu rekoruda kırmayı hedefliyor.

Playerunknown’s Battlegrounds hala Erken Erişim oyunu olarak 69 TL gibi bir fiyata satılmaya devam ediyor ve tam sürümün çıkmasına biraz daha var. Ayrıca, başarıların artmaya devam etmesi oldukça muhtemel. Geliştirici Bluehole, yayıncısı Microsoft aracılığıyla Xbox One için piyasaya süreceği sürümü 2017’nin sonlarına doğru planlıyor. Microsoft ile resmi olarak partnerlik anlaşması yapılmasına rağmen Bluehole diğer konsollara da oyunun gelebileceğini söyledi.

Bluehole, oyunun PC sürümü için yeni içerik yayınlamaya son gaz devam ediyor. Geçenlerde PUBG’nin çöl haritasının çok büyük olacağına dair bir onay aldık. Haritanın piyasaya sürülmesine daha çok var ancak buraya tıklayarak haberin ayrıntılarına bakabilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı