E-SPOR

Overwatch Ligi Büyük Finalleri, Yaklaşık 11 Milyon Tarafından İzlendi

Blizzard için ilk sezon muhteşem geçti.

Blizzard, geçtiğimiz hafta Overwatch’un büyük finallerini düzenledi. Popüler nişancı oyununun finalleri, büyük bir kitle tarafından izlendi. Blizzard’ın açıklamasına göre, finaller dünya çapında 10.8 milyon kişiye ulaştı.

Büyük finallerde, iki gün içinde iki maç yapıldı. İki maçı izleyen toplam 10.8 milyon izleyici, 10 Ocak’ta başlayan birinci haftanın maçlarını izleyen toplam seyirci sayısından çok fazlaydı. Ayrıca demografiğe göre 18-34 yaş arası izleyici kitlesine sahip. Finaller, dakikada ortalama olarak 605,013 kişi tarafından izlendi. Blizzard’ın yeniden açıkladığı rakamlara göre, her iki günde ortalama bir dakikada 1 milyondan fazla kişiyi kendine çekti.

Etkinlik, ESPN gibi Amerika’daki TV kanallarının yanı sıra Twitch gibi mecralarda da yayınlandı. Çin’de maçlar ZhangQi TV, NetEase CC ve Panda TV kanallarında yayınlandı. Güney Kore’de ise finaller, MBC kanalında yayınlandı.

New York şehrindeki Barclays Center’da oynanan büyük finallerde, Londra takımı London Spitfire ABD takımı Philadelphia Fusion’ı 3-0 yenerek ilk OWL şampiyonu oldu.

Bu ayın sonlarına doğru ilk sezon bittiğinde, ligin en iyi oyuncularıyla birlikte bir All-Star Weekend etkinliği gerçekleşecek. Diğer Overwatch lig haberlerine göre, ikinci sezona Çin’den Atlanta, Georgia ve Guangzhou takımları eklendi.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı