Haberler

NVIDIA DLSS, 3DMark Port Royal’da %50’ye Varan Performans Artışı Sağlıyor

Futuremark, NVIDIA’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisi için dünyanın ilk ışın izleme testi olan 3DMark Port Royal’da yeni bir özellik testi yayınladı.

DLSS, 3DMark Port Royal’da oluşturulan nesneler üzerinde keskin ve pürüzsüz kenarlar korurken rendering işlemini hızlandırmak için derin öğrenme teknolojisini uyguluyor. 3DMark Port Royal’da Ray Tracing açık olarak mükemmel ışık efektlerine sahip grafikler elde edecek oyuncular, DLSS sayesinde ise akıcı oyun ve yüksek kare hızlarına sahip olacaklar.

NVIDIA DLSS ile 3DMark Port Royal skorları yükseliyor

3DMark Port Royal, gerçek zamanlı ışın izlemeye sahip yansımalar ve gölgeler içeren yeni bir kıyaslama aracıdır. DXR ışın izleme performansının çeşitli NVIDIA Turing tabanlı GeForce RTX GPU’larda nasıl ölçeklendiğini göstermek için kullanılabilen 3DMark Port Royal’in yeni DLSS özelliği testi, gerçek zamanlı ışın izleme sırasında önemli performans kazanımları olduğunu gösteriyor. 3DMark Port Royal’da DLSS açmak,%50’ye varan performans artışı sağlıyor.

DLSS

İşlenen sahnenin çok boyutlu özelliklerini çıkarmak için derin bir sinir ağını kullanan DLSS, nesne kenarlarına ve diğer yüksek kontrastlı bölgelere görüntü geliştirme ve yumuşatma özelliğini akıllıca uyguluyor. Bu işlem, TAA veya diğer çözümlerde karşılaşılan tüm sahnenin bulanıklaşması problemini önleyerek, yumuşatılmış düz kenarlar elde edilmesini sağlıyor. DLSS, performansı artırırken görüntü netliğini, keskinliğini ve geçici kararlılığı korumaya yardımcı oluyor.

3DMark Port Royal için yeni Game Ready sürücüsü

NVIDIA, 3DMark Port Royal’a DLSS desteği getiren yeni Game Ready sürücüsünü duyurdu. 

NVIDIA mühendisleri, performansı en iyi düzeye getirmek ve mükemmel bir oyun tecrübesi sunmak için mümkün olan son ana kadar çalışmaya devam ediyor. Bütün Game Ready sürücülerinin Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahip olması ise kalitenin bir diğer belirtisi olarak göze çarpıyor.

Yukarıdaki tablolarda referans verilen performans değerleri, aşağıdaki konfigrasyona sahip sistemle elde edilmiştir: Intel Core i7 8086K @ 5.2 GHz (tüm çekirdekler), 32 GB RAM, Windows 10 RS5, NVIDIA Game Ready Sürücüsü 418.81, 2560×1440 çözünürlük.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top