Haberler

Nintendo, Yeni The Legend of Zelda Oyunu için İş İlanı Yayınladı

Yeni bir Zelda oyunu gelebilir.

Nintendo, yeni The Legend of Zelda oyununa başladığını doğrulayan bir iş ilanı yayınladı. İş ilanında dikkat çeken şey, zindanlardan bahsedilmesi. Nintendo, şu anda The Legend of Zelda serisinin yeni oyunu için 3DCG tasarımcısı ve seviye tasarımcısı arıyor. İki iş ilanı da Japonca olarak yayınlandı.

İş ilanına göre 3DCG tasarımcısının ana rolleri, alanlar ve zindanlar için arazi ve bölge anatomisiyle birlikte konsept sanatını tasarlamak. Seviye tasarımcısı ise zindan planını ve düşman yerleşimlerini planlayacak. İş ilanı, yaklaşan oyunda yeni hikayenin olup olmayacağını göstermiyor.

Nintendo, altı yıl arayla eski oyunlara bağlanan Skyward Sword ve Breath of the Wild oyunlarını çıkardı. 2013’te çıkan A Link Between Worlds’ün devamı olan Tri Force Heroes, 2015’te geldi. A Link Between Worlds, 1991’de çıkmış olan A Link to the Past’in devamıydı. Klasik Zelda başlıklarının remasterları; The Wind Waker HD (2013), Majora’s Mask 3D (2015) ve Twilight Princess HD (2016).

Yayınlanan iki iş ilanı da, yeni bir oyun için olmasa da eski oyunlardan birinin remaster projesi için yayınlanmış olabilir. The Legend of Zelda’nın yapımcısı Eiji Aonuma, Nintendo Switch’e başka bir Zelda oyununun gelebileceğini geçen sene söylemişti. Ayrıca kendisi, bir sonraki ana oyunun çok oyunculuğa odaklanacağını da belirtmişti.

Nintendo, Yeni The Legend of Zelda Oyunu için İş İlanı Yayınladı
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top