HABER

Nintendo, Wii Shop Channel’ı Kapatacak

Wii oyunlarının mağazası Wii Shop Channel’ın hizmeti 2019’da kesin olarak sona erecek.

Wii kullanıcılarına kötü bir haberimiz var. Maalesef Wii Shop Channel, 31 Ocak 2019’da kapatılacak. Kullanıcılar, 26 Mart 2018 tarihinden itibaren hesaplarına Wii puanı ekleyemeyecekler.

Neyse ki WiiWare ve sanal konsol oyunlarını tekrar indirmek, daha sonra bunları Wii Sistem Aktarımı özelliğini kullanarak Wii U’ya aktarmak mümkün olacak, Ancak Nintendo, bu özelliğin 2019 yılına kadar devam edeceğini söylüyor.

Nintendo, ”Aralık 2006’dan bu yana piyasada bulunan Wii Shop Channel’ı 2019 yılında hizmete kapatacağız. Sadık müşterilerimize Wii Shop Channel’ı destekledikleri için teşekkür ediyor, mağazadan indirdikleri yazılımların keyfini sürmelerini istiyoruz.” dedi.

Elbette, WiiWare ve sanal konsol oyunları sistemin belleği üzerinde oldukları sürece Wii ve Wii U’da oynatılabilir. Fakat silinirlerse, aktarma desteği bittikten sonra tekrar alınamaz.

Wii Shop Channel, yıllar boyunca kullanıcılarına harika dijital ve klasik oyunlar sundu. Geriye bırakacağı miras ise menüdeki harika müziği olacaktır. Bu müziği duymamak oyuncuları üzecektir ancak neyse ki müziği Youtube’dan bularak da dinleyebilirsiniz.

Nintendo’nun en yeni konsolu Switch’in tüm dijital oyunları eShop’ta bulunuyor. Hayranlar, Nintendo’nun klasik oyunları için sanal konsol benzeri bir sistemi sunup sunmayacağını merak ediyor. Nintendo ise henüz bunun hakkında açıklama yapmadı.

Nintendo, Switch’e klasik arcade oyunlarını eklemek için Arcade Archives’e portları getirecek. Yeni Nintendo Direct etkinliği sırasında Mario Bros., Vs. Balloon Fight, Vs. Ice Climber, Vs. Pinball ve Vs. Clu Clu Land oyunları gösterildi. Arcade Arşiv koleksiyonundan ilk olarak Mario Bros. oyunu piyasaya çıktı. Arcade Archives Mario Bros. şu an eShop’ta 7.99 Dolar fiyattan satılmakta.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı