HABER

Nintendo Switch’in Bulut Servisi Çevrimiçi Üyelik Hizmetiyle Gelecek

Nintendo, aboneliğe dayalı çevrimiçi üyelik servisinin detaylarını paylaştı.

Nintendo söz verdiği gibi eylül ayında sunacağı ücretli üyelik hizmetinden ayrıntılar paylaştı. Nintendo’nun web sitesinde duyurduğuna göre, yeni hizmetle ”Veri Kaydetme Bulutu” gelecek. Nintendo Switch’in yapısı gereği bulut sistemi bulunmadığı için şirket, bu özelliği hizmetle beraber getirmeyi planlıyor.

Bulut kaydetme sistemi PlayStation Plus, Xbox Live Gold, Steam ve diğer abonelik hizmetlerinde bulunuyor. Nintendo’nun yeni nesil konsolunda, artık kaydetme konusunda endişe yaşamayacaksınız. Bununla birlikte hizmetle beraber 20 adet NES oyunu kütüphaneye gelecek. Nintendo’nun söylediğine göre bunlar düzenli olarak eklenecek.

Bu hizmet, NES – Nintendo Switch Online adıyla gelecek. İlk 10 oyunun listesi paylaşıldı. Super Mario Bros. ve The Legend of Zelda oyunlarını da içeriyor. Diğer yarısı da daha sonra açıklanacak.

  • Soccer
  • Tennis
  • Donkey Kong
  • Mario Bros.
  • Super Mario Bros.
  • Balloon Fight
  • Ice Climber
  • Dr. Mario
  • The Legend of Zelda
  • Super Mario Bros. 3

Nintendo’nun açıklamasına göre, NES’in her klasik oyunu çeşitli çevrimiçi işleme sahip olacak. Bu işlevler sayesinde, klasik oyunlarda arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak rekabet edebilir ya da co-op şekilde oynayabilirsiniz. Oyuna göre ekran paylaşabilir ve kontrolcüye geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca hizmetle beraber gelecek olan bir uygulamayı kullanarak sesli sohbet yapabileceksiniz.

Switch’in ücretli üyelik hizmeti 2018’e ertelenmeden önce 2017’nin sonlarına doğru çıkması planlanıyordu. Abonelik ücretinin 1 aylığı 4$, 3 aylığı 8$, 12 aylığı ise 20$ olacak. Aile üyeliğinin ücreti ise 35$ olacak. Aile üyeliği, Nintendo hesabına en fazla yedi kişiyi aile grubuna davet etmenizi sağlayacak. Grubun her üyesi, çevrimiçi üyeliğin avantajlarına erişebilecek.

Nintendo Switch’in çevrimiçi üyelik hizmetinin fiyatları, PlayStation Plus ve Xbox Live Gold ile karşılaştırılınca gayet uygun görünüyor. Şu anda tüm Switch oyunlarını çevrimiçi olarak oynamak ücretsiz ancak bu durum, eylül ayında ödeme sistemine geçildiğinde değişecek. Splatoon 2, Arms, Mario Kart 8 Deluxe, Mario Tennis Aces ve Sushi Striker: The Way of Sushido gibi oyunları çevrimiçi olarak oynayabilmeniz için hizmete abone olmanız gerekecek.

Nintendo hangi oyunların üyelik gerektirip gerektirmediğini daha sonra açıklayacak. Eğer birden fazla Nintendo Switch konsolunuz varsa daha fazla üyeliğe ihtiyaç duymayacaksınız. Nintendo Switch Online hizmeti, herhangi bir konsolda Nintendo hesabınıza girdiğinizde kullanılabilir olacak. Bireysel üyelikler, sadece Nintendo hesabı başına kullanılabilir. Yukarıda da belirtildiği gibi en fazla yedi Nintendo hesabı için 35 dolarlık aile planını satın alabilirsiniz.

Nintendo Hesabı Aile Grubu, 15 Mayıs’ta açılacak. Switch çevrimiçi hizmeti, sadece Nintendo Switch konsolu içindir. Wii U veya 3DS için kullanılamaz. Mağazaya erişmek, arkadaş eklemek veya yönetmek, Twitter ve Facebook’ta ekran görüntüsü paylaşmak için üyeliğe ihtiyacınız olmayacak. Bunları üye olmadan da yapabileceksiniz.

Nintendo’nun E3 2018 konferans tarihi ve saati açıklandı. Buradan ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Nintendo Switch’in Bulut Servisi Çevrimiçi Üyelik Hizmetiyle Gelecek
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı