Haberler

Nintendo Switch, Önümüzdeki Hafta Üç NES Oyunu Alacak

NES tarzı Joy-Con’lar da yakında satışa çıkıyor.

Nintendo Switch Online hizmetinin avantajlarından biri klasik NES oyunlarının büyümekte olan kütüphanesine erişebilmeniz. Nintendo, eylül ayından beri her ay yeni NES başlıklarını getirmeye devam ediyor. Şirket, üç NES oyununu daha hizmet için kütüphaneye getirmeyi planlıyor. Kütüphaneye gelecek oyunlar ise şunlar; düşen blok bulmaca oyunu Wario’s Woods, ünlü zorlayıcı bir yan kaydırma oyunu Ninja Gaiden ve bulmaca macera oyunu Adventures of Lolo.

Duyurulan NES oyunları, 12 Aralık Çarşamba günü kütüphaneye eklenecek. Switch Online hizmeti ile erişebileceğiniz tüm klasik NES başlıklarının listesi burada yer alıyor. NES başlıklarının yanında kütüphanedeki bir oyun için özel veri kaydetme geliyor. Nintendo, ekim ayında The Legend of Zelda’nın bir versiyonunu ekledi ve oyuncuların Link’in silahlarının tüm cephaneliklerine ve bir ton Rupee’ye erişmelerine izin verdi. Kasım ayındaki güncellemeyle, Gradius için tamamen yükseltilmiş bir gemi ile özel kaydetme geldi.

Nintendo, bundan sonraki haftalarda yeni NES oyunlarının gelip gelmeyeceğini söylemedi ancak hayranların favori ve eğlenceli oyunlarını getireceklerini ima etti. Bu da, bir sonraki hafta yeni sürprizlerin olacağı anlamına geliyor. Şirket, ocak ayından itibaren 2019 yılında da daha fazla NES başlığının geleceğini ancak zamanı gelmeden açıklamayacaklarını belirtiyorlar.

Nostalji yaşamak istiyorsanız, NES oyunlarını NES tarzında tasarlanan Joy-Con kumandalarıyla oynayabilirsiniz. Bu kumandalar, sadece Nintendo Switch Online abonelerine satılıyor ve Nintendo’nun web sitesi üzerinden satın alınabilir. Her kutuda iki kumanda bulunuyor. Nintendo, NES Joy-Con’larının önümüzdeki haftadan itibaren satışa sunulacağını açıkladı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top