Haberler

Nintendo Switch için VR Seti Geliyor

Nintendo, Switch’i sanal gerçekliğe dönüştüren Labo VR setini duyurdu. Toy-Con isimli bu kit, 12 Nisan’da çıkış yapacak. Sette VR kulaklığı yapmanızı sağlayan fiziksel karton parçaları ve yeni mini oyunlar yer alacak. Setin fotoğrafları aşağıdaki galeride yer alıyor. Tam boyut için üzerine tıklayın.

Nintendo, Toy-Con’un herkes için eğlenceye dönüşeceğini söylüyor. ”Oyuncular, bu sosyal kitin içindeki oyunları oynayabilmek için kafa bandına gerek duymadan Switch’i Toy-Con VR Goggles’a yerleştirip eğlenceyi deneyimleyecek.”

Toy-Con iki biçimde geliyor. VR setini tamamlamanız için Switch yazılımı ve altı adet Labo VR materyalleri içeriyor. Bunlar; VR Goggles, Blaster, Kamera, Kuş, Rüzgar Pedalı ve Fil. VR Starter Seti de Switch yazılımını içerecek. Ancak yalnızca VR Goggles ve Blaster’ı yapmak için birkaç materyalle geliyor. Ayrıca 2D mini oyunları oynayabilmeniz için bir güvenlik kapağı ve ekran tutucu içeriyor. Starter Seti’ni alanlar daha sonra ikinci seti alarak koleksiyonu tamamlayabilir. VR Labo setinin fiyatı henüz belli değil.

Nintendo, 1995’te çıkardığı Virtual Boy sistemi ile sanal gerçeklik teknolojisini getirmişti. Piyasaya çıkmasından bir yıl sonra kaldırılan sistem, evlere sanal gerçekliği getiren ve ayakları olan kırmızı bir cihazdı.

Nintendo’nun tartışma yaratan ilginç karton seti Nintendo Labo, Nisan 2018’de çıktı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top