HABER

Nintendo Switch, Dünya Genelinde 2.4 Milyon Adet Satıldı

Başarı üstüne başarı..

Nintendo, ABD’deki 906.000 adetlik Switch satışlarını açıkladıktan sonra bağımsız araştırma grubu SuperData Switch’in dünya genelindeki satış rakamlarını araştırdı. SuperData’nın raporuna göre, hibrid sistem ilk ayda 2.4 milyon adet sattı. Bu veriler Nintendo’nun kendisine ait değil. Yalnızca SuperData’nın ortaya atmış olduğu rakamlar.

Nintendo, Mart ayında konsolun dünya çapındaki perakendecilere 2 milyon adet gönderilmesini beklediklerini açıklamıştı. SuperData’nın satış tahminleri bunun biraz üstünde kalıyor. Bunu göz önünde bulundurursak, SuperData satış tahminlerinde bazı değişiklikler yaptı. Tahminler değiştirilse de Nintendo, en azından 2 milyona yakın satış elde etmiştir.
SuperData CEO’su Joost van Dreunen, ”  Nintendo, beklentilerin üzerinde bir performans gösteriyor ve en azından şimdiye kadar yatırımcıların güvenini tekrar kazanma yolunda ilerliyor. Mario Kart 8 Deluxe ve Splatoon 2, konsolda güçlü görünüyorlar.” dedi.

Diğer yandan Nintendo, Zelda’nın 1 milyondan fazla sattığını duyurmuştu. En yeni haberler, Nintendo Direct brifinginden geliyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı