HABER

Nintendo, Sonraki Mobil Oyununu Duyurdu

Dragalia Lost oyunu yolda.

Nintendo, yıllarca akıllı telefonlar için oyun yapmadı ancak daha sonra, bu inadını kırıp Super Mario Run, Animal Crossing: Pocket Camp ve Fire Emblem Heroes başlıklarını yayınladı. Üstelik bu oyunlardan oldukça iyi kazanç elde etti. Son mali yılın satış rakamları, Nintendo’nun mobil alanında da yakaladığı başarıyı gösteriyor.

Nintendo, bu yılın başlarında yeni Mario Kart oyunu olan Mario Kart Tour’un akıllı telefonlara çıkacağını duyurmuştu. Yakın zamanda da başka bir mobil oyun duyurusu geldi. Şirket, bir aksiyon-RPG oyunu olan Dragalia Lost’u mobil için çıkaracağını açıkladı.

Nintendo ve Rage of Bahamut’u geliştiren stüdyo Cygames, ortak olarak Dragalia Lost’u geliştiriyor. Oyun ilk olarak Japonya, Tayvan, Hong Kong ve Makao’da bu yaz çıkacak. Daha sonra Kuzey Amerika ve Avrupa’ya gelecek.

Nintendo, bu anlaşmanın bir parçası olarak Cygames hisselerinin % 5’ini satın aldı. Anlaşmanın diğer özel şartları bilinmiyor. Nintendo mobil oyunlar kısmında DeNA ile çalışmakta. Nintendo’nun bu stüdyo üzerinde de % 10 hissesi var. DeNA da Cygames’in % 20’den fazla hissesine sahip. Bu yüzden üç şirket, birbirine bağlı olarak çalışıyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı