Haberler

Ninja, Geçen Yıl Yaklaşık 10 Milyon Dolar Kazandı

2018 yılı, Ninja lakaplı Tyler Blevins için harika bir yıl oldu. Yıllardır profesyonel bir Halo oyuncusu olan Ninja, Fortnite yayınları ile büyük çapta başarı yakaladı. 2018 yılında da rapçi Drake ile yaptığı Fortnite yayınıyla başarısına katkı yaptı.

CNN ile yaptığı röportajda geçen sene yaklaşık 10 milyon dolar kazandığını söyledi. Gelirinin % 70’inin reklamlar ve abonelikler aracılığıyla Twitch ve Youtube’dan geldiğini, geri kalanının Samsung, Red Bull gibi sponsorluk anlaşmalarından geldiğini söyledi. Bu para, muhtemelen vergilerden önce elde ettiği miktar.

Ninja, mart ayında her ay çeşitli gelir kaynaklarından yaklaşık 500,000 dolar kazandığını söyledi. Hergün 12 saat yayın açtığını ve 2018’de yaklaşık 4.000 saat Fortnite oynadığını açıkladı. Bu da, 140 gün oluyor.

Geçen sene Jimmy Fallon’ın TV programında yer almasıyla ve ESPN the Magazine dergisinde kapak yıldızı olmasıyla ana yayıncılar arasında başarı elde etti. Ninja, Fortnite’ın büyümeye devam edeceğini, Fortnite’ın popülerliğini yitirmesi durumunda yayıncı, Ninja markalı giyim gibi çeşitli alanlarda çalışacağını söyledi.

Daha önce Polygon’a, çıkacak söylentilerden dolayı ve evliliğini korumak için kadınlarla yayın yapmayacağını söylemişti.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top