HABER

Nex Machina Geliştiricisi Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

Housemarque, arcade tarzı shoot ’em up oyunlarını artık geçmişte bırakıyor.

Resogun ve Nex Machina geliştiricisi Housemarque, artık ana temalardan uzaklaşmaya karar verdiğini duyurdu. Bu karar, arcade benzeri oyunların ana stüdyosu için çok cesur bir hamle gibi görünüyor. Şimdi Housemarque, yeni başlığını ve tam olarak neye karar verdiğini açıkladı.

Stormdivers olarak adlandırılan yeni oyun, çok oyunculuğa odaklanan ilk oyunları olacak. Geliştirici, oyunun çok oyunculuğa yönelik olacağı dışında herhangi bir detay vermedi. Oyunun ilk fragmanını yukarıda bulunan videodan izleyebilirsiniz.

Eğer fragmanda görülenler gerçekten yeni oyundan kesitler ise, başlık geçmişte önemli bir zamanda geçebilir. Stüdyonun önceki oyunlarına baktığımızda, genellikle ağır ve karikatürize edilmiş tarzda oyunlar bulunuyor. Fragmanda ise daha gerçekçi ve atmosferik bir dünyayı görmekteyiz.

Geliştirici oyun hakkında yaptığı basın açıklamasında, ”Yeni başlığımız hâlâ gizemli kalacak ancak çok oyunculu kısmında en iyi deneyimi vereceğini söyleyebiliriz. Oynanması gereken birçok yolu olacak ve bize geri bildirimde bulunabileceksiniz. Devam edeceğimiz ilk başlık olacak. Bu yüzden geliştirmeyi çok istiyoruz.” dedi.

Ne zaman ve hangi platformlara çıkacağı hakkında tek bir kelime yok. Belki ilerleyen zamanlarda yeni oyundan ufak detaylar yakalayabiliriz.

  • Eğer Netflix’in Witcher uyarlamasından gelen detayları kaçırdıysanız sizi şöyle alalım.
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı