Dizi & Film

Netflix, Black Mirror’ın Yeni Sezon Tarihini Sızdırdı

Netflix’in sızdırdığına göre Black Mirror’ın yeni sezonu, bu ayın sonunda ekranlara geliyor.

Aralık 2011’den beri Netflix’te yayınlanan drama, macera, hiciv ve bilim kurgu dizisi Black Mirror’ın dördüncü sezonu neredeyse bir yıl önce yayınlandı. Charlie Brooker’ın dünyaca ünlü ve beğenilen dizisi Black Mirror’ın yeni sezon tarihi Netflix’in yanlışlıkla attığı tweet ile ortaya çıktı. Bu tweet ile anlaşılıyor ki, dizi bu yıl bitmeden ekranlara dönecek.

Netflix, aralık ayı boyunca yayınlanacak filmlerin ve dizilerin listesini paylaşırken bir detayı gözden kaçırdı. Listede Black Mirror: Bandersnatch yer alıyordu. Bu sızıntının hemen ardından tweet silindi ancak ekran görüntüsü alındı. Sızıntıya göre yeni bölüm 28 Aralık’ta yayınlanacak. Aşağıda görebilirsiniz. 

Netflix, henüz yeni sezonu doğrulamadı. Bandersnatch, Lewis Carroll’un klasik fantastik romanı Alice Harikalar Diyarında yer alan bir yaratık. 1984 yılında bu isimle bir video oyunu geliştirildi ve bu yılın nisan ayında çekilen Black Mirror setinin kamera arkası görüntülerinde 80’li yıllara ait bir bölümün yapım aşamasında olduğu görülüyordu. Ayrıca Black Mirror’ın önceki iki sezonu White Bear ve Juniper’in dünyalarına döneceği söylenmişti. Ancak Brooker, bunu reddetti.

Dizinin bir bölümündeki içerik, izleyicilerin seçimi ile belirlenecek. Geçen ay, Netflix’in yeni sezonda ”Macerayı Kendin Belirle” bölümüne yer vereceği ve dizinin bir bölümünde maceranın işleyişinin izleyicilerin seçimlerine bağlı olacağını duyurmuştu. Böylece Black Mirror, interaktif format uygulayan ilk Netflix dizisi olacak. Ayrıca Netflix’in başka bir interaktif dizi üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top