HABER

Netflix, 125 Milyon Aboneye Ulaştı

8 Milyar Dolar değerinde harcama yapacağı yeni içerik planları var.

Film ve dizi akış ağı Netflix, büyümeye devam ediyor. Ağın mali yılın ilk çeyreği sonuçları açıklandı ve dünya çapında 7.4 milyon yeni abone elde etti. Bu abone büyümesi, tarihin en büyük ikinci çeyreği açısından başarılı. Netflix’in genel olarak toplamda dünya çapında 125 milyon abonesi bulunuyor.

Netflix bu dönemde birtakım tartışmalara maruz kaldı. Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix filmlerinin Akademi Ödülleri’ni haketmediğini söyledi. Netflix, orijinal filmlerini sadece sınırlı sayıda sinemalara getiriyor. Ek olarak, Cannes film festivali, kısa süre önce Netflix filmlerini yasakladığını açıkladı.

Netflix’ten gelen açıklama ise şöyle; ”Bu yılki Cannes film festivalinde filmlerimizle rekabet edemeyeceğimiz için pişmanlık duyuyoruz. Eğer bir Netflix filmi, Cannes film festivalinde yarışacaksa üç yıl boyunca Fransa’daki Netflix’te izlenemeyeceği anlamına gelen bir kural koydular. Fransız üyelerimiz için bunu yapmak istemedik. Filmlerimizi ve film yapımcılarımızı, dünyanın dört bir yanındaki festivallerde görmeye devam edeceğiz. Ama ne yazık ki Cannes film festivaline katılamayacağız. Böylece Fransız üyelerimiz orijinal filmlerimizin keyfini çıkarabilirler.”

Netflix Ana İçerik Sorumlusu Ted Sarandos, şirketin kazanç duyurusunda, şirketin filmlerinden bazılarını sınırlı sayıdaki sinemalara getirme konusundaki tutumunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Netflix, sunum sırasında dizi, film, program, belgesel, komedi özel ve İngilizce olmayan içerik gibi formatlarda 7,5 milyar ile 8 milyar dolar arasında harcama yapacağını doğruladı. Netflix’ten, ” Büyüyen global üye tabanımızın farklı zevklerine hizmet etmek için yoğun yatırım yapacağız.” açıklaması geldi.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı