Haberler

Mortal Kombat 11’in Microtransaction Detayları Açıklandı

Pay to win yok.

Mortal Kombat 11’in geliştiricisi NetherRealm, microtransaction ve yağma kutuları konusunda kesin açıklama yaptı. Geçen hafta Ed Boon, oyunda yağma kutularının olmayacağını söylemişti. Ancak her AAA oyunda olduğu gibi, Mortal Kombat 11’deki kozmetik öğeler için para ödeyeceksiniz.

Geliştiricinin Kombat Kast yayınında yapımcı Shaun Himmerick, oyunda sanal para birimi olarak Time Crystal’lerin yer alacağını doğruladı. Oyuncular, bu kristalleri kıyafet, intro, kolay ölümler ve teçhizat gibi kozmetik öğelerini almak için harcayacaklar. Oyunda microtransaction ile pay-to-win (öde-kazan) sisteminin olmayacağını da ekledi. Oyuncuların donanım setlerini geliştirmeleri için stat kazanmaları gerekecek.

Himmerick, ayrıca oyundaki hiçbir şeyin Time Crystal gerektirmediğini belirtti. ”Para için rekabet avantajının olmasını istemiyoruz.” dedi. Oyuncular gerçek parayla satın almak istediklerinde içeriğe göz atmaları için araç olarak Time Crystal payları vereceklerini söyledi.

NetherRealm’in diğer dövüş oyunu Injustice 2’de oynanışı etkileyen donanım satılıyordu. Oyunculardan aldığı sert tepkiden sonra bundan ders aldıklarını söyledi. Himmerick, Ed Boon gibi Mortal Kombat 11’de yağma kutularının olmayacağını doğruladı. Bu konu hakkında ”Yağma kutusu olmayacak. Bunu istemiyoruz. Topluluğun da bunu istemediğini duyduk. Sahip olduğumuz diğer oyunlara gelen tepkiyi gördük. Bu tepkiyi tekrar almak istemiyoruz. Ne olursa olsun, yağma kutuları yok.” dedi.

Mortal Kombat 11, 23 Nisan’da PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e çıkacak. Yakında Kitana’nın listeye eklendiği duyuruldu. Oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Mortal Kombat 11’in Microtransaction Detayları Açıklandı
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top