HABER

Morrowind, Xbox One X için 4K Güncellemesi Aldı

Performans düşüşleriyle bilinen Morrowind, bu kez 4K’ya yakın bir çözünürlükte ve takılmadan çalışacak.

The Elder Scrolls 3: Morrowind’ı Xbox One X konsolunda aldığı yükseltme sayesinde 4K olarak oynayabilirsiniz. Klasik Xbox RPG’si bu yükseltmeyle Xbox One X’te etkileyici performans farkı gösteriyor.

Oyun artık konsolda sabit 60 kare hızında çalışarak, diğer Elder Scrolls oyunları gibi hızlı şekilde oynanabiliyor. Oyun daha önce değişken kare hızına sahipti. Buna bağlı olarak performansta tutarlılıklar yoktu. Geriye dönük uyumluluk özelliği ile bu problem bir nebze olsun aşılsa da, yine de arada aksaklıklar yaşanmasına sebep oluyordu. Balmora kasabası gibi yoğun bölgelerde, kare hızı 50’ye düşüyordu. Orijinalinde 480p çözünürlük ile gelen oyun, şimdi 4K’ya yakın bir çözünürlüğe yükseltildi.

Digital Foundry’e göre, orijinal Morrowind ilk Xbox’ta performans düşüşleriyle bilinirdi. Şimdi Xbox One X’teki performansı merak ediliyor. Bu yüzden yüzlerce saat oynayabilmek gerekiyor. Morrowind hayranları, oyunu oynadıkça bazı sorunları tekrar ediyorsa kendileri bulacaktır.

Morrowind, Xbox One’a gelen ve Xbox One X için geliştirme alan orijinal Xbox oyunlarından biri. Diğer Xbox One’a gelip Xbox One X güncellemesi alan oyunlar arasında Red Dead Redemption, Gears of War 2, Portal 2 ve Darksiders bulunuyor.

Morrowind, Xbox One X için 4K Güncellemesi Aldı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı