HABER

Monster Hunter: World, 7.9 Milyon Kopya Sattı

Canavar avlama oyunu başarıyla ilerliyor.

Monster Hunter: World, yine olağanüstü bir başarı yakaladı. Capcom’un yakın zamanda yaptığı açıklamaya göre canavar avlama oyunu, ocak ayı sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana 7.9 milyon kopya sattı. Mart ayında 7.5 milyon kopya sattığı açıklanmıştı. O zamandan bu yana satışlar yükselmeye devam ediyor.

Capcom, oyunun şirket tarihinde en çok satan başlık olduğunu söyledi. Monster Hunter: World’ün muazzam ve rekor kıran bir başarı yakaladığını belirtti. Capcom’un 31 Mart’ta sona eren mali yıl kazanç raporuna göre, şirketin toplam net geliri % 8.4 artarak 94.5 milyar Yen’e ulaştı. İşletme kârı da % 17.5 artarak 16 milyar Yen oldu.

Buna ek olarak şirket, Monster Hunter XX ve Ultra Street Fighter II: The Final Challengers oyunlarını Nintendo Switch’e getiriyor. Şirket, gelirleri ve kârı arttırmak için dijital indirme satışlarını güçlendirmek istediğini belirtti. Dijital içerik satmak, geleneksel kutulu içeriğe göre daha yüksek marja sahip.

Bununla beraber Capcom, Japonya’da e-spor piyasasına da daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, dünya çapından çok Japon pazarında kendilerine artan ilgi sebebiyle bu sektörü, iş kaynakları için öncelikli bir yatırım alanı haline getirmeye çalışıyor. Bu yüzden şirket, yeni ve özel bir spor dalıyla beraber tesisler kurdu.

Monster Hunter: World, 7.9 Milyon Kopya Sattı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı