Haberler

Mobil Oyun Alien: Blackout Duyuruldu

Bir uzay istasyonunda hapsolmuş Amanda Ripley ve ekibini yönettiğiniz mobil oyunu Alien: Blackout; FoxNext Games, D3 Go ve Rival Games tarafından duyuruldu.

Amanda’nın annesi Ellen Ripley, dört ana oyunun kahramanıyken kızı Amanda, 2014’te çıkan Alien: Isolation’da görüldü. Amanda, Blackout’ta bir kez daha yaratıklar tarafından istila edilen Weyland-Yutani uzay istasyonunda olacak ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacak.

D3 Go’nun sitesinde, ”Sizi ve ekibinizi yorulmadan avlayan ölümcül Xenomorph’u taşıyan Weyland-Yutani uzay istasyonunda tuzağa düştünüz ve hayatta kalmak için mücadele edeceksiniz. Avcıyı yenmek için tehlikeli seçimler yapacaksınız. Oyuncular, oyunun sonunu kalıcı olarak değiştirerek ölümcül yaratıktan kaçmak için ya hasarlı kontrollere güvenecekler ya da mürettebatı feda edecekler.” açıklaması yer alıyor.

Oyuncular, yedi seviyede hayatta kalmakla görevlendirilecekler. Ripley, ”istasyonun sadece acil durum sistemini kullanmasını gerektiren” daha zorlu görevlerde ekibine rehberlik edecek. Oyuncular sınırlı güç kaynağıyla birlikte, yaratığın pençelerinden kaçmak ve saklanmak için holografik haritayı, güvenlik kameralarını ve hareket izleyicilerini kullanmalı.

D3 Go, ”Alien: Blackout, mobil için sürükleyici ve büyüleyici bir deneyim olacak. Oyundaki her karar farklı bir sonuca ulaştırıyor. Oyuncular yaratıktan kurtulmak için farklı stratejileri deneyebilecekler.” dedi.

D3 Go, Marvel and Magic: The Gathering lisanslarına dayanan oyunları geliştirdi ve Puzzle Quest oyunlarıyla tanınıyor. Rival Games ise The Walking Dead yaratıcısı Robert Kirkman’ın çizgi romanına dayanan anlatı odaklı oyunu Thief of Thieves’i geliştirmişti.

Alien: Blackout, iOS ve Android’e gelecek ama çıkış tarihi veya fiyatı henüz açıklanmadı. İkinci Alien oyunu da San Francisco merkezli Cold Iron Studios tarafından geliştiriliyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top