HABER

Minecraft Mayıs Ayında Nintendo Switch için Geliyor

Nintendo, Minecraft’ın 11 Mayıs’ta dijital olarak Nintendo Switch için piyasaya sürüleceğini ve daha ileri bir tarihte fiziksel yani kutulu versiyonlarınında piyasaya çıkacağını duyurdu.

Nintendo ayrıca, Minecraft’ın çevrimiçi ve yerel çok oyunculu modlarını destekleyeceğini duyurdu. Sekiz oyuncu aynı anda çevrimiçi oynayabilirken, dahili ekranda ya da televizyonda oyunu dört kişiye kadar bölerek oynayabilecekler, yani oyuncular tek bir ekranda dört kişi için ekranı bölerek oyunu oynayabilecekler.

Buna ek olarak, Minecraft’ın Super Mario mash-up paketi Switch’e gelecek. Luigi ve Waluigi gibi karakterler ile Mantar Kralı temalı dünyaların blok versiyonlarını keşfetmenize izin verecek.

Oyunun ilk yapımcısı Mojang PC versiyonunu Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4, PS Vita ve Wii U için piyasaya sürmüştü. Şimdi ise oyunun yeni sahibi 4J Studios bu konsollarda oyunun desteğini sağlıyor ve Switch içinde yine 4J Studios gerekli güncelleme ve optimizasyonları sağlayacak.

Ayrıca, Telltale’nin hikaye odaklı uyarlaması olan Minecraft: Hikaye Modu, Nintendo Switch’e geleceği doğrulandı ancak ne zaman geleceği konusunda kesin bir bilgi yok.

Microsoft, bir süre önce Minecraft için bir pazar açacağını duyurmuştu. Bu pazarda haritalar gibi kısaca ihtiyaç duyulan her şeyi oyunculara satacağını belirten Microsoft, bu pazarı Switch’e ne yazık ki getirmiyor. Bu pazar sadece PC ve Mobil sürümlerle sınırlı olacak.

EN GÜNCEL OYUN HABERLERİNİ SİTEMİZDE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı