Dizi & Film

Minecraft Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Minecraft filminin boş kalan yönetmen koltuğuna Sollett oturacak.

Warner Bros. Minecraft’ın sinema filmi için Peter Sollett’i seçti. Yönetmen Freeheld, Aşk Listesi, Raising Victor Vargas gibi filmlerle tanınıyor. Sollett, filmin senaryosunu yazmakla birlikte yönetmenliğini de yapacak.

Roy Lee, Jon Berg ve oyunun stüdyosu Mojang, filmin yapımcılığını üstlendi. Jon Spaihts, yönetici yapımcı olarak görev alıyor. WB, 2014’te popüler oyunun haklarını satın aldı. Geçen yıl yönetmen Rob McElhenney, ayrıldıktan sonra film ertelenmişti. Rol alan Steve Carell ise zaman sorunlarından dolayı projeden ayrılmıştı. Dev şirket, şimdi oyuncularla görüşmeler yapıyor.

Uyarlamada, genç bir kız ve arkadaşları bloklardan oluşan bir dünya olan Overworld’ü Ender Dragon’dan kurtarmaya çalışacak. Markus Alexej Persson’ın yaptığı oyun, dünya çapında popüler oldu ve eğitim alanında bile kullanılmaya başlandı. Oyuncular, bloklardan oluşan haritada çeşitli kaynaklar toplayarak kendi hayal gücüne göre dünya yaratıyor.

Oyun şimdi 91 milyon aylık aktif oyuncu sayısına ulaştı. Oyunun kitaplardan, koleksiyonlardan ve Telltale’in Minecraft Story moduna kadar çeşitli uyarlamaları bulunmakta.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top