Haberler

Microsoft, İki Stüdyoyu Daha Satın Aldı

RPG geliştiricileri Obsidian Entertainment ve inXile, artık Microsoft’un bünyesinde.

Dev teknoloji ve oyun şirketi Microsoft, stüdyoları bünyesine katmaya devam ediyor. Bu seneki E3’te birçok stüdyoyu satın aldığını duyuran şirket, bu hafta sonu düzenlediği X018 etkinliğinde, RPG geliştiricileri Obsidian Entertainment ve inXile stüdyolarını satın aldığını duyurdu.

Obsidian Entertainment, daha önce Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity oyunlarıyla birlikte Knights of the Old Republic 2 oyunlarını yapmıştı. inXile ise Wasteland 2 ve Torment: Tides of Numenera oyunlarıyla tanınıyor. inXile patronu Brian Fargo, geçtiğimiz eylül ayında 1983 yılında kurduğu stüdyosu Interplay’i geri almayı düşündüğünü söyledi.

Microsoft, bu yaz düzenlenen E3 2018’de Hellblade’i geliştiren Ninja Theory stüdyosuyla birlikte Compulsion Games, Playground Games ve Undead Labs’ı satın aldığını söylemişti. Şirket, X018 etkinliğinde satın aldığı stüdyoların, oyuncular ve hayranlar için yeni RPG deneyimleri geliştireceğini, bağımsız yeteneklerini, IP’lerini ve uzmanlıklarını Microsoft Studios’a sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Microsoft Studios’un kurumsal başkan yardımcısı Matt Booty, şirketin hedefinin Xbox Game Pass gibi yeni platformlar ve hizmetler için içerik sunma ve oyuncuları sadık Xbox hayranı yapacak özel oyunlar yapmak olduğunu söyledi.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top