HABER

Microsoft, Halo 5’in PC’ye Gelmeyeceğini Doğruladı

PC oyuncuları, Halo: Infinite’e sahip olabilecekler.

Halo 5: Guardians’ın PC’ye geleceği yönündeki söylentilerden sonra Amazon, oyunun kutulu resmini yayınlarken ”Xbox One Exclusive” etiketini ”Xbox One Console Exclusive” olarak değiştirdi. Microsoft, Halo 5’in PC’ye gelmeyeceğini açıkladı.

Microsoft’un sözcüsü, vermiş olduğu demeçte Halo 5: Guardians’ın Windows 10 PC’ye getirme planlarının olmadığını söyledi. Bunun yanında Halo: Infinite’in PC’ye geleceğini ve Microsoft’un henüz altıncı oyunun Xbox Play Anywhere programının bir parçası olup olmayacağını doğrulamadığını söyledi. Bu yüzden oyuncuların hem PC hem de konsolda oynayabilmeleri için oyunu iki kez satın alıp almayacakları konusu belirsiz.

Halo: Infinite, 2007’de çıkan Halo 2’den beri PC’ye gelen ilk oyun olacak. Xbox başkanı Phil Spencer, geçtiğimiz aylarda PC’ye gelen resmi bir klasik Halo deneyimini beklemeleri gerektiğini söylemişti. Ancak daha sonra bunun hangi oyun olacağı konusunda herhangi bir açıklama gelmedi. Halo 5’in PC’ye gelme ihtimali olmadığına göre, tek mantıklı ihtimal Halo: The Master Chief Collection oluyor. O da, yakın zamanda Xbox Game Pass’e eklendi.

Halo: Infinite’in ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı ancak PC ve Xbox One’a çıkış yapacak. Xbox Game Pass’in bir parçası olarak gelecek ve Game Pass aboneleri, oyunu çıktığı gün oynayabilecekler. Microsoft, battle royale modunun olmayacağını da doğruladı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı