HABER

Metro: Exodus’tan Yeni Ayrıntılar Geldi

Metro: Exodus, yeniliklerle beraber geliyor.

Microsoft, Metro: Exodus’ı E3 2017’de muhteşem bir fragmanla duyurdu ancak o günden beri yeni oyunla ilgili ayrıntı paylaşılmadı. Exodus’ın dergi tarafından yayınlanan en son kapak hikayesi Game Inforner tarafından çevrildi ve anlaşılan o ki, geliştirici geçmiş oyunlardaki başarılarını yeni oyunda süsleyip daha da üste çıkarmayı hedefliyor.

Oyun hakkında çıkan yeni ayrıntılar ise Metro: Exodus’ın daha büyük bir oyun dünyasının başını çektiği, daha geniş bir kitleye yönelik arayış içinde olduğu görülüyor. Exodus’ta tek bir açık dünya olmayacak. Oyuncular, doğrusal görev yapısına girdikçe ortamları keşfedecekler. Her aşama yaklaşık iki kilometre ve yılın farklı mevsimlerini sunuyor.

Yukarıda da belirtildiği gibi Metro: Exodus’ın doğrusal bir görev yapısı var ancak odak noktanız Aurora ismindeki bir tren tarafından belirleniyor. Oyuncular, Aurora ile tam bir yıl boyunca kıtada seyahat edecekler ancak bir kez oradan ayrıldıklarında geri dönemeyecekler. Bununla beraber oyuncular, çabuk dolaşmalarına imkan tanıyan araçlarla özgürlüğün tadına varacaklar.

Metro: Exodus, mermi ekonomisinden uzaklaştı. Daha önce oyuncular ürün satın almak istediklerinde mermiyle ödüyorlardı. Oyunda temizleme ve üretme mekaniği de olacak. Oyuncular sahip oldukları silahları yükseltmek için buldukları silahların parçalarını kullanabilecekler. Örneğin; fazla hasar vermeyen silahı başka bir silahın parçasıyla birleştirerek onu güçlü hale getirebilecekler. Oyuncuların etrafındaki öğeleri kullanabilmeleri harika bir yol olacak.

Ölümcül olmayan adam düşürmeler de oyuna eklendi. Böylece ek olarak mücadele arayan hardcore oyuncular, kimseyi öldürmeden ne kadar alacaklarını görebilecekler.

Metro: Exodus’ın ne zaman çıkacağı açıklanmadı ancak bu yıl içinde PC, PS4 ve Xbox One’da çıkması bekleniyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı