HABER

Masaüstüne Bakıp Sana Kim Olduğunu Söyleyelim

Masaüstündeki dosyaları düzenli olarak mı yoksa dağınık şekilde mi bırakırsın? Dağınık veya düzenli olsun, tüm bunlar senin kişiliğini ele veriyor.

Yapılan araştırmalara göre masaüstünde biriken dosyalar veya duvar kağıdı olarak kullanılan fotoğraflar bile insanların kişiliğini gösteriyor. İngiliz psikolog Donna Dawson, Windows masaüstünü kullananlar üzerinde araştırma yaptı ve altı farklı masaüstü karakteri ortaya çıkardı. Bu ”masaüstü psikolojisi” araştırması, insanların alışkanlıklarını, tutkularını ve kişiliklerini masaüstüne yansıttığını söylüyor. Dawson’ın karşılaştığı bu altı temel kişilikse şunlar; özgün, hedefe odaklı, muzaffer, hayalperest, sanatçı ve sosyal.

Gelin bu araştırma sonuçlarına göre sizin karakterinizi söyleyelim.

  •  Düzensiz ve Dikkati Dağınık

Bu karaktere sahip kişilerin masaüstündeki simgeler dağınıktır. Hatta fotoğrafları da karmaşık haldedir. Neyin nerede olduğunu kendileri bile bilmiyordur.

  • Denge ve Oran Meraklısı

Ekranın her iki yanında dosya biriktiren kişiler, dengeli bir kişiliğe sahiptir. Karmaşık durumlarla karşılaştığında kendini kaybetmez, her zaman dengeyi korumasını bilir ve düzensizliğe tahammülleri yoktur.

  • Yönetici

Masaüstünde simgeleri yukarıdan aşağıya doğru dizen kişiler, her şeyi yönetmek ister. Her şeyin kontrolünü ele almak isteyen bu kişilerin, düzensizliğe eğilimleri vardır.

  • Popüler

Masaüstünde arkadaşlarının fotoğraflarını duvar kağıdı olarak kullananlar, popüler olduklarını göstermek istiyor.

  • Temel Öncelikler

Masaüstünde ebeveynlerinin, çocuklarının veya kendi gezi fotoğraflarını masaüstü duvar kağıdı olarak kullananlar, temel önceliklerinin neler olduğunu açıkça gösteriyor. Aile fotoğrafını sık kullananlar, ailelerine düşkün kişilerdir. Seyahat fotoğraflarını sık kullananlar ise, özgür ruhlular. Seyahat etmeyi severler ve bunları paylaşmaktan keyif alırlar.

  • Özel Yaşam

Masaüstünde düz mavi duvar kağıdı kullananlar, genelde kendi yaşamlarının özel kalmasını isteyen kişilerdir.

  • Egoist

Geçmişteki başarıları yansıtan fotoğrafları duvar kağıdı yapan kişiler, bu başarılarla övülmeyi ve egosunun şişirilmesini isteyen kişilerdir. Etrafta egoist olarak anılmak istemiyorsanız, bu fotoğrafları duvar kağıdı yapmamalısınız!

Eğer düzenli olarak çalışmak istiyorsanız, şu üç temel noktaya dikkat etmeniz gerekiyor;

  • Kişiselleştirin

Duvar kağıdı olarak ailelerinizin, arkadaşlarınızın veya çocuklarınızın fotoğrafını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitelerinde beğendiğiniz fotoğrafları da kullanarak ekranınızı kişiselleştirebilirsiniz.

  • Dağınıklığa son!

Masaüstünüzün dağınık olması, dosyalarınızı ararken zaman kaybetmenize ve PC’nizin yavaş çalışmasına sebep olur. Bu yüzden şimdi gereksiz şeyleri silin ve kalanları da düzenleyin.

  • Düzenli olun!

Oluşturduğunuz dosyaları yeni klasörlere taşıyabilir, dosyalarınıza çabuk erişmek için onları biraz daha özelleştirebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı