Dizi & Film

Margot Robbie, Yeni Filmde Barbie’yi Oynayacak

Margot Robbie, Barbie filminin yapımcılığını da üstlendi.

Margot Robbie’nin yeni canlı aksiyon filmindeki rolü doğrulandı. Robbie, Warner Bros. ve oyuncak şirketi Mattel işbirliğiyle Barbie’nin 60. yılına özel yapılacak filmde, Barbie rolünü oynayacak. Aynı zamanda filmin yapımcılığını üstlenecek.

Mattel’in yeni film bölümü olan Mattel Films, ikonik oyuncak şirketinin diğer markalarının da filmini yapacağını belirtti. Barbie markası şirketin kuşkusuz en büyük markası ve Hot Wheels, Thomas the Tank Engine, American Girl Doll ve Fisher Price gibi diğer markaları da bulunuyor.

CNBC’ye göre, geçtiğimiz yıl boyunca Mattel’in hisse fiyatı düştü ve şirket kârlılığını arttırmak için iki binden fazla işi iptal etti. Yeni Mattel filmleri bölümü, Dallas Buyers Club için En İyi Film Oscar adaylığını paylaşan Robbie Brenner tarafından yönetiliyor.

I, Tonya’daki başrolünde En İyi Kadın Oyuncu Oscar adaylığı kazanan Margot Robbie, filmde Barbie’yi oynamaktan gurur duyduğunu söyledi.

”Barbie ile oynamanın özgüven, merak ve çocuklarla iletişim kurma gücü verdiği bir dünyada Barbie, 60 yıldır prenseslerden başkanlara kadar kim olursa olsun çocuklara hayal güçlerinin gelişmesi için ilham veren bir marka oldu. Tüm dünyadaki çocuklara pozitiflik aşılayacak olan filmdeki rolü almaktan ve yapımcılığını üstlenmekten dolayı kendimle gurur duyuyorum.” dedi.

Film, 1959 yılında Willow kasabasında geçecek ve yaşadığı dünyadaki ”mükemmel kadın” imajından uzaklaşan Barbie, Barbieland’ten çıkarak gerçek dünyaya yolculuk yapacak. Bu yıl sonunda çekimlere başlanması planlanan filmin 8 Mayıs 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top