Haberler

Mad Box’ın İlk Görüntüsü Paylaşıldı

Bu hafta Slightly Mad Studios’un patronu Ian Bell, PlayStation 4 ve Xbox One’a rakip bir oyun konsolu geliştirdiklerini açıklamış ve hatta, bu konsolun önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan oldukça hızlı bilgisayarlarla yarışabileceğini iddia etmişti. Bugün ise bu konsolla ilgili ilk görseller yayınlandı ve birkaç yeni bilgi aktarıldı.

Mad Box ismi verilen yeni konsolun ilk görseli Ian Bell tarafından Twitter üzerinde paylaşıldı. Konsol, isminin ilk harfi olan M şeklindeki bir bilgisayar kasasına benziyor ve yan tarafında da, oyulmuş şekilde Slightly Mad Studios’un logosunu barındırıyor. Bell, bu görseldeki konsolun son tasarım olmadığını ve çeşitli değişikliklere uğrayacağını da belirtti.

Diğer yandan Bell, konsollarının oldukça hafif olacağını ve üst kısmında çıkartılabilir-yerleştirilebilir bir taşıma tutacağı olacağını söylüyor. Aynı zamanda, konsolun diğer Mad Box’larla kablosuz olarak iletişim kurabileceğini belirtiyor. Ancak, bunun tam olarak neyi ifade ettiği belli değil. Bell, ilerleyen günlerde buna da bir açıklama getirecektir.

Sonuç olarak, ilk paragrafta da belirttiğimiz üzere oldukça iddiali bir sistem özelliğine ve şık bir tasarıma sahip olacağı çok açık.

Unutmadan! Variety’e açıklama yapan Bell’in, sanal gerçeklik teknolojisini barındıracak olan ve 90 kare hızı ile 4K çözünürlük sunacak olan bu konsolun, gelecek nesil konsollarla (PlayStation 5 vs.) fiyat konusunda rekabet edeceğini belirtti. Bu durumda, Mad Box’a karşı PlayStation ve Xbox tarafından güçlü bir sistem özelliği sunulmazsa, Mad Box’ın piyasada barınmasına yardımcı olacaktır.

Son olarak, oyun konsolunun üç yıl içinde piyasadaki yerini alması planlanıyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top