HABER

League of Legends’a Sesli Sohbet Geldi

Gerek var mıydı?

Riot Games, uzun zamandır bu uygulamaya karşı bir duruş sergilese de, sonunda canlı sunuculara oyun içi sesli sohbet ekledi. Geliştirici, daha önce zaten çok agresif geçen bir oyuna sesli sohbet gelmesinin agresifliği şiddetlendireceğini söyledi. Bu aynı zamanda toplumun da ortak görüşüydü. Riot Games ise geçen yıl bu konudaki fikrini değiştirdi.

Stüdyo, o zamandan beri oyun içi ekran görüntülerini paylaşarak uygulamanın nasıl görüneceğini oyunculara göstermişti.  Şimdi tüm League of Legends oyuncularının kullanımına sunuldu ancak önceden oluşturulmuş gruplar için kullanılabilir.

Önceden oluşturulan bir grup, muhtemelen Discord ya da başka bir uygulama üzerinden sesli sohbet kullanıyor olabileceğinden bu özellik, biraz kullanışsız görünüyor. Discord kullanmayanlar için arkadaşlarıyla sohbet edebileceği bir yer bulunuyor ama ne kadar büyük bir grup tarafından kullanılabilecek?

Özellik, istemci aracılığıyla ve oyun içinde kullanılabilir. Bunun yanında diğerlerinin seslerini kontrol edebilmek gibi çeşitli ayarlar bulunuyor. Sesin aktif olduğu, mini haritanın yanında veya istemcideki arkadaş listesinin yanında bulunan ikonla anlaşılabilir. İsterseniz tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı