HABER

L.A. Noire’ın Sanal Gerçeklik Versiyonu Geliyor

Rockstar Games’in ilk sanal gerçeklik oyunu L.A. Noire’ın bir versiyonu olacak.

Grand Theft Auto serisi ve Red Dead Redemption gibi popüler oyunların ardındaki başarılı geliştirici ve yayıncı Rockstar Games, ilk sanal gerçeklik teknolojisi için hazırladığı oyununu duyurdu. 2011 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülen L.A. Noire isimli dedektif oyunu Rockstar Games’in sanal gerçeklik için hazırladığı ilk oyun oluyor. L.A. Noire: The VR Case Files olarak adlandırılan sanal gerçeklik teknolojisini destekleyecek paket HTC Vive için 14 Kasım’da piyasaya sürülecek. Ayrıca, 1940’lı yılları konu alan polis dedektif oyunu PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için geliştirilmiş grafiklerle geliyor.

VR Case Files, “sanal gerçeklik için özel olarak” yeniden oluşturulmuştur ve L.A. Noire’ın yedi özel vakasını barındıracak. Rockstar Games, bir basın bülteninde hayranların oyunun sanal gerçekliği kullanmalarının, görevlerin ve dedektif çalışmalarının yeni bir perspektiften harmanladığı “eşi benzeri görülmemiş bir interaktif deneyim” olarak tanımlayacağını söyledi.

Rockstar’ın bugün VR Case Files için söyleyebilecekleri bu kadar ancak endişelenmeyin çünkü gelecek haftalarda oyunun gelişimiyle ilgili çok daha fazla detay biz değerli oyun severler için sunulacak. Bu yüzden oyunun hangi stüdyo tarafından geliştirildiği, ne gibi bir masraf yapıldığı ya da HTC Vive dışında farklı bir sanal gerçeklik teknolojisini destekleyen platformda çalışıp çalışmayacağını bilmiyoruz.

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’in patronu Strauss Zelnick, Mayıs ayında gerçekleştirilen bir brifing sırasında VR teknolojisinin son hızla geliştirildiğini söylemiş ve ardından alaycı bir kahkaha atmıştı. Zenick, “Şu anda VR yazılımı için önemli bir eğlence pazarı yok.” demişti. Bu platformun eğlenceli bir platform haline gelmesi durumunda Take-Two’un bunu destekleyeceğini ilan etmişti.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı