DONANIM

Kablosuz VR Cihazı Oculus Go Satışa Çıktı

1,000’i aşkın oyun ve uygulama içeren taşınabilir VR cihazı Oculus Go, şimdi satışta.

Yeni VR cihazı Oculus Go artık mağazalarda satışa çıktı. Cihazı çalıştırmak için bilgisayara veya telefona bağlamanız gerekmiyor. Taşınabilir ve kablosuz bir VR cihazı olan Oculus Go, 32 ve 64 GB modelleriyle Türkiye’de 2 bin TL civarında satılıyor.

Oculus Go, daha ucuz ve yerleşik bir donanım olması sebebiyle Oculus Rift, HTC Vive veya PlayStation VR platformları gibi aynı deneyimi sunmayı hedeflemiyor. Cihazda Snapdragon 821 işlemci ve 2560×1440 çözünürlüğü destekleyen 5.5 inç LCD ekran bulunuyor. Bunlarla beraber Oculus Go, all-in-one VR cihazı olarak karşımıza çıksa da oda ölçekli izleme için dahili kameralar bulunmuyor. Bu da, 3 boyutlu bir ortamda olsanız da eğilmek veya yürümek gibi fiziksel hareketlerinizi algılamayacağı anlamına geliyor.

Cihaz, iki adet AA pil ile çalışan tek bir kontrolörle birlikte geliyor. Kontrolörün üzerinde yuvarlak dokunmatik yüzey, bir tetik, geri ve Home tuşu yer alıyor. Kendi kulaklığınızı kullanabilmeniz için 3.5mm jak girişi bulunuyor. Ayrıca sağına ve soluna yerleştirilmiş ses çıkışları bulunmaktadır.

Yazılım satın almak, kurmak veya Oculus App’e erişmek için telefona ihtiyacınız yok. Oculus mağazasında Republique VR, Anshar Online veya They Suspect Nothing gibi 1,000 oyun ve uygulama mevcut. Ayrıca sosyalleşmeniz için Oculus Rooms, Oculus Venues ve Oculus TV uygulamaları gibi video ve sosyal uygulamalar bulunuyor. Bununla beraber, cihazınızı masanızın üzerine koyup 30 metrelik bir ekranda film izleyebileceksiniz.

Oculus Go, hem uygun fiyatlı hem de taşınabilir olmasıyla kullanıcılara konforlu bir deneyim sunuyor.

Kablosuz VR Cihazı Oculus Go Satışa Çıktı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı