HABER

İş İlanına Göre EA, Yeni Bir Star Wars Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Yeni Star Wars oyunu, açık dünya olacak.

Yeni keşfedilen bir iş ilanına göre EA, yeni bir açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Yayıncı, stüdyoyu kapatmasının ardından yeniden başlatılan Visceral oyunundan biraz ayrıntı paylaşmıştı. Şimdi ise genel olarak hangi formda olacağına dair bilgiler mevcut.

Bu ilan, yakın zamanda EA’in iş sitesinde yayınlandı. Electronic Arts’ın Burnaby’deki Vancouver stüdyosuna Çevrimiçi Mühendis Lideri pozisyonu için aday arıyor.

Açılış cümlesi olarak ”Bir Star Wars Açık Dünya projesi adına çevrimiçi özellikler sunmak için ekibe liderlik et.” yazıyor. Geri kalanında oyunla ilgili fazla detay paylaşılmıyor ancak oyuna çoklu platform ve eşleşme, canlı hizmetler, sunucu değişikliği gibi çevrimiçi özellikleri uygulama deneyimine sahip olmak maddesi bulunuyor.

EA, şu anda Star Wars’un konsol ve PC oyunlarını üretmek için gerekli hakları elinde bulunduruyor ancak son birkaç ay kargaşa içinde geçti. Battlefront 2’de yaşanan microtransaction konusu da oyuncularla şirket arasında gerginlik çıkarmıştı. Ardından şirket, Visceral stüdyosunu aniden kapatmıştı. Daha sonra yayınladığı bu ilanla stüdyo ile büyük değişiklikler içeren yeni Star Wars oyunu üzerinde çalışacağını resmen doğruladı. Bunun yanında Titanfall geliştiricisi Respawn da kendi Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı