Haberler

Instagram, Artık Hile Yapanları Affetmeyecek

Instagram, takipçi ve beğeni kasan kullanıcıların hesaplarını silmek için harekete geçiyor.

Beğenilmek ve takip edilmek isteyen birçok Instagram kullanıcısı, üçüncü taraf uygulamalara paralar harcayarak takipçi ve beğeni sayısı kasıyor. Ancak artık hile kullanma devri sona erecek gibi görünüyor. Çünkü Instagram geliştiricileri, bu duruma el atmaya karar verdi.

Üçüncü taraf uygulaması kullanarak, sahte takipçi ve beğeni toplayanların hesapları tehlikeye giriyor. Instagram, bu yöntemi kullanan kullanıcıların hesaplarını, Topluluk Kuralları ve Kullanım Şartları’nı ihlal ettikleri gerekçesiyle kapatabilir.

Geliştiriciler, popüler sosyal medya uygulaması için bu tür yöntemler kullanan hesapları tespit etmesi amacıyla yapay zeka destekli denetleme araçları geliştirdi. Hile kullanan tüm Instagram hesapları, bir bildirim alacak ve güvenlik amacıyla şifrelerini değiştirmeleri istenecek. Ardından sahte olan her şey silinecek. Bununla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, kullandığınız üçüncü taraf uygulamalarını silmelisiniz.

Instagram’da ürün reklamı yapmak amacıyla markalarla iletişime geçen ve böylece ürünlere ücretsiz şekilde ulaşan sahte influencer’ların da artmasından dolayı, önümüzdeki haftadan itibaren platformdaki sahte hesaplara karşı daha fazla önlem alınacak.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top