HABER

Indiana Jones 5 Tekrar Ertelendi

Görünüşe göre serinin hayranları epey bekleyecek.

Bu ayın başında, Indiana Jones beşinci filminin yapım gecikmesiyle sebebiyle 2020’den daha ileri bir tarihe kayacağı bildirildi. Daha sonra yapılan açıklamaya göre film, bir yıl daha ertelendi ve Temmuz 2021’de vizyona girecek.

Hollywood basınının raporuna göre Indiana Jones 5, 9 Temmuz 2021‘de çıkış yapacak. Başlangıçta 2020 yazında gelecek olan filmin çekimlerine önümüzdeki yılın nisan ayında başlanacaktı. Solo: A Star Wars Story’nin ortak yazarı Jonathan Kasdan, Jurassic Park’ın yazarlarından David Koepp ile yeni Indiana Jones filminin senaryosunu yazıyor. Jonathan Kasdan, 1981 yapımı ilk Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark filminin ortak yazarı Lawrence Kasdan‘ın oğlu.

Yeni filmi de Steven Spielberg yönetiyor. Harrison Ford, tekrar ikonik arkeolog rolünü oynayacak. Ortak yazarlardan Koepp, geçen yıl yeni Indiana Jones filminden birkaç ipucu verdi. Hepsinin değerli eserin peşinde olduğunu ve 2008 yapımı Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filminde Shia LaBeouf’un oynadığı Indiana’nın oğlu Mutt karakterinin yeni filmde olmayacağını açıkladı. Harrison Ford da neden tekrar bu karaktere döndüğünü şöyle açıkladı;

”Steven ile bana keyif veren bu karakter üzerinde tekrar çalışma fırsatı buldum. Kendi açımdan bahsetmiyorum. Bu karakteri oynamak çok eğlenceli. Steven ile çalışmak da çok eğlenceli. Bunun için sabırsızlanıyorum.”

Kristal Kafatası Krallığı filmi, birçok hayran tarafından hüsran olarak görülse de, dünya çapında 786 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Dört serinin tümünün küresel gişedeki toplam hasılatı yaklaşık 2 milyar dolar.

Indiana Jones 5 Tekrar Ertelendi
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı