HABER

İlk İnsansı Robot Sophia, 23 Nisan için Anlamlı Bir Konuşma Yaptı

Sophia, Türk gençleri ile buluştu!

Logo Yazılım, sosyal sorumluluk sponsoru olduğu Marketing Meetup etkinliğinde, dünyanın ilk insansı robotu, Suudi Arabistan tarafından verilen vatandaşlıkla beraber “dünyanın ilk vatandaş robotu” ünvanına sahip ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu komitesi üyesi olan Sophia’yı, bilim ve teknolojiyle ilgilenen yetenekli öğrencilerle buluşturdu.

Sophia, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde, Logo Yazılım ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davet ettiği 11 BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri) öğrencisi ile buluştu. Öğrenciler, bu benzersiz deneyimi yaşama imkanı sunanlara özel teşekkürlerini sundular.

Etkinlik sırasında Sophia, 23 Nisan günü için çok güzel bir konuşma yaptı: Gelecek hafta, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutlayacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünyanın tüm çocuklarına, geleceğin mimarı olduklarını vurgulamak için verdiği anlamlı bir gün.”

Sophia ayrıca, Logo Yazılım’a da teşekkürlerini iletti: “Bugün burada olmak benim için büyük bir keyif. Bunu mümkün kılan Logo Yazılım’a çok teşekkür ediyorum.”

Son olarak, Sophia’nın Hong Konglu Hanson Robotics şirketi tarafından Audrey Hepburn’den ilham alınarak tasarlandığını belirtelim.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı