HABER

İkonik Counter Strike Haritası Dust2’nin Yeni Versiyonunu Şimdi Test Edebilirsiniz

CS:GO’nun popüler haritası Dust2’de önemli değişiklikler var.

En çok bilinen Counter Strike haritalarından biri olan Dust2 için bir güncelleme yayınlandı. İkonik haritanın ”güncellenmiş” sürümü şimdi orijinal haritanın doku çözünürlüğünden dört kat daha iyi. Harita, yıpranmış duvarlarla beraber taze çevre etkileri ile birlikte daha parlak görünüyor.

Hayranlar, yeni Dust2’de önemli değişiklikler olduğunu öğrenmekten dolayı mutlu olabilirler. Valve’ın Dust2’yi yeniden tasarlamasının 3 ana sebebi vardı;

  • Haritadaki oyuncuyu daha iyi görebilmek.
  • Haritadaki çevre örtüsünü düzeltmek.
  • Görselleri modern haritalarla uyumlu hale getirmek için yükseltmek.

Valve, oyun akışının sağlanması için B bomba bölgesindeki bozuk arabayı daha uzağa taşıdığını söyledi. Buna ek olarak, bomba alanının zemini yükseltilmiştir ancak alanın geri kalan kısmıyla aynı düzeyde. A bomba bölgesindeki drenaj boruları kaldırıldı. Böylece oyuncular, köşeleri daha kolay gözetleyebilecek. Ayrıca arka duvarda bulunan kapı girişleri de tamamen ortadan kaldırıldı. Son olarak haritadaki pizzacılar kaldırıldı ve yerine dişçi ofisleri getirildi.

Şu an Dust2’nin yeni sürümünü test edebilirsiniz. Betaya girmek için yapmanız gerekenler;

  • Steam hesabınıza giriş yapın ve kütüphaneye girin.
  • CS:GO üzerine sağ tıklayıp ”Özellikler” yazısını seçin.
  • ”BETALAR” yazısına tıklayın.
  • Aşağıda açılan kutudan istediğiniz beta sürümünü seçin.

Bu sırada hesabınıza yeniden giriş yapılması istenecektir. Yeniden başlattıktan sonra CS:GO’ya girin ve yeni değişiklikleri test edin.

Değişikliklerin tamamını görmek için Valve’ın blog yazısına gidebilirsiniz. Ayrıca burada, haritanın değişikliklerini ayrıntılı olarak gösteren karşılaştırmalı görselleri bulacaksınız.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı