HABER

Hellblade, Xbox One’da 50.000 Kopya Sattı

Amerika Ruh Sağlığı hayır kurumuna 25.000 dolar bağış yapılacak.

Ninje Theory tarafından geliştirilen ve Viking çağında kalbi kırık bir Kelt savaşçının, sevgilisinin ruhu için savaşmak üzere Viking Cehennemi’ne giden bir macerasını konu alan Hellblade: Senua’s Sacrifice, Xbox One’a çıkışının ilk haftasında 50.000 kopya satmayı başardı. Tabii ki bu iyi bir haber çünkü, oyunu oynayanların da bileceği üzere Hellblade, ruh sağlığı üzerine kurulu bir oyundur. Hâl böyle olunca da, oyunun geliştirici ekibi Amerika Ruh Sağlığı hayır kurumuna 25.000 dolar bağışlayacağının sözünü vermişti. Böylece, ruh sağlığını destekleyen bir sivil toplum kuruluşu için bağış yapılması konusunda gerekli gelir sağlanmış oldu.

Ayrıca, Twitter üzerinden paylaşılan diğer bir bilgiye göre; 18 Nisan’a kadar Hellblade’in Xbox One sürümü satışları 100.000 kopyaya ulaşırsa, oyunun geliştirici ekibi Ninja Theory bağış miktarını 50.000 dolara çıkaracak.

Hellblade: Senua’s Sacrifice, geçtiğimiz hafta Xbox One için piyasaya sürülmeden önce PlayStation 4 ve PC için Ağustos 2017’de piyasadaki yerini almıştı. Buna ek olarak, Xbox One X sürümü için geliştirilmiş görsel kalite ve 60 FPS ile 4K’ya kadar dinamik çözünürlük sunulduğunu belirtelim.

Son olarak, eğer sizler de “Ruh Sağlığı” için destekte bulunmak istiyorsanız, buraya tıklayarak Xbox One oyun konsolunuz için Hellblade: Senua’s Sacrifice’ı 88,00 ₺ gibi uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Hellblade, Xbox One’da 50.000 Kopya Sattı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı