Haberler

Harry Potter: Wizards Unite’tan İlk Fragman Geldi

Pokemon Go geliştiricisinin elinden çıkacak olan yeni Harry Potter oyununun ilk fragmanı nihayet yayınlandı.

Artırılmış Gerçeklik özelliğiyle dünyaca popüler olan ve hâlâ oynanan Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic, geçen sene Pokemon Go benzeri Harry Potter: Wizards Unite isimli bir Harry Potter oyunu yapacaklarını duyurmuştu. Stüdyo, o zamandan beri tek bir kırıntı paylaşmamıştı ancak yakında gelen ertelenme haberinden sonra ilk fragman da yayınlandı.

Video, ne yazık ki oyundan gerçek görüntüleri içermiyor. Videoda, bir kızı snitch’i yakalamaya çalışırken görüyoruz. Kız kaybolmadan önce duvara bir poster bırakıyor.

Harry Potter: Wizards Unite oyunu da tıpkı Pokemon Go oyunu gibi Artırılmış Gerçeklik özelliğini kullanacak ve benzer oyun mekaniklerine sahip olacak. Oyuncular, gerçek dünyada büyü yapmayı öğrenecek, efsanevi yaratıklarla ve ikonik karakterlerle karşılaşacaklar. Ayrıca güçlü düşmanlarla savaşmak için takım olacaklar.

Niantic, oyunun tüm yeni teknolojiye ve oyun mekaniklerine öncülük edeceğini ve AR platformunun avantajını tam olarak kullanacağını söyledi. Geliştirici, oyunun tam çıkış tarihini henüz açıklamadı ancak yakın zamanda oyunun 2019’a ertelendiğini öğrendik. Başlangıçta bu yıl çıkması planlanıyordu.

Stüdyo, yakın zamanda orijinal Ingress’in yenilenmiş versiyonu olan Ingress Prime’ı çıkardı. Ayrıca Pokemon Go için düzenli olarak güncelleme sunuyor ve oyuna etkinliklerle birlikte yeni pokemonlar getiriyor. Yakın zamanda, oyunda yürüdüğünüz mesafeyi izlemenizi sağlayan yeni bir Adventure Sync özelliği eklendi.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top