Haberler

Harry Potter: Wizards Unite’ın Detayları Ortaya Çıktı

Pokemon GO’yu geliştiren Niantic stüdyosu yeni AR oyunu Harry Potter: Wizards Unite’ı bu yıl çıkarmaya hazırlanıyor. Oyuncular, Gizlilik Kanunu Birliği’nin bir üyesi olarak gerçek dünyaya çıkıyorlar. Büyücü dünyasının önemli kişilerini ve eşyaları bulacak, iksirler yapacak ve yetenek ağacını genişletecekler. Niantic, kesin çıkış tarihi vermedi ancak bu yıl iOS ve Android cihazlarına çıkış yapacağını duyurdu.

Harry Potter: Wizards Unite oyuncuları Muggle dünyasında sihrin gizliliğini korumak için ellerinden geleni yapacaklar. Foundables olarak adlandırılan sihirli eşyalar, yaratıklar, anılar, kişiler muggle dünyasında kalmışlardır ve oyuncular, bunları bularak uygun yerlerine geri götürecekler. Bunun yanı sıra oyuncular, gerçek dünyada bulunan kalelerde zor düşmanlarla gerçek zamanlı savaşlar yapacaklar. Diğerleriyle gruplaşarak kalelerdeki savaşları kazanırlarsa daha büyük ödüller elde edecekler.

Harry Potter: Wizards Unite, artırılmış gerçeklik özelliğini içeren bir oyundur. Oyuncular, tıpkı Pokemon GO’da olduğu gibi telefonun kamerası aracılığıyla yaratıkları, eşyaları veya kişileri bulacak, ekrandaki düğmelere basarak sihir yapacaklar. Yeteneklerini gerçek zamanlı olarak kullanabilecekler. Spell Energy, oyuncunun sürekli sihir yapmasını engelleyecek ancak ticarette, oyuncuların sihir kullanmasını ve Harry Potter karakterleriyle etkileşime girmesini sağlayacak.

Oynanış videosu yukarıda bulunuyor. Niantic ve Warner Bros. önümüzdeki haftalarda yeni detaylar paylaşacaktır.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top