HABER

Harry Potter: Hogwarts Mystery, iOS ve Android Cihazlarına Çıktı

Büyü derslerine girip karakterinizi geliştireceğiniz Hogwarts Mystery’i şimdi indirip oynayabilirsiniz.

Pokemon, Fortnite ve PUBG gibi büyük oyunlar mobil kısmına geçtikten sonra oldukça iyi başarılar elde etti. Geliştirici Jam City, yeni Harry Potter oyununun da aynı şekilde başarılı olmasını istiyor. Yeni oyun Harry Potter: Hogwarts Mystery, şimdi iOS ve Android cihazlarında ücretsiz olarak indirilip oynanabilir.

Hogwarts Mystery, ana romanın olaylarından yıllar öncesinde, Voldemort’un geçici olarak kaybolduğu 1980’lerde geçiyor. Yani ne yazık ki Harry Potter ve arkadaşlarını, Hogwarts’ta göremeyeceğiz. Bunun yanı sıra Michael Gambon (Profesör Dumbledore), Maggie Smith (Profesör McGonagall), Warwick Davis (Profesör Flitwick), Sally Mortemore (Madam Irma Pince), Gemma Jones (Madam Pomfrey) ve Zoe Wanamaker (Madam Hooch) gibi oyunda bulunan karakterler, rolleri canlandıran oyuncular tarafından seslendirildi.

Oyunda kendi karakterinizi oluşturuyorsunuz. Hogwarts’a hatta dört binadan birine katılacaksınız. Derslere girip büyü ve iksir yapacak, bir Hogwarts öğrencisi gibi derslerinize çalışacaksınız. Şimdi oyunu oynamak için IOS App Store veya Google Play mağazasına uğramanız yeterli.

Bu oyun, bu yıl çıkacak iki Harry Potter mobil oyunundan sadece biri. Diğeri ise Pokemon Go geliştiricisi Niantic tarafından yapılıyor. Wizards Unite isimli yeni oyun, güç kazanmak ve anahtar noktaları savunmak için gerçek dünyayı keşfetmeyi sağlayacak. Yayıncı Warner Bros., yeni Harry Potter oyununun konsollara da geleceğini açıkladı ancak detay vermedi.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı