Haberler

Halo: The Master Chief Collection PC’ye Geliyor

Söylentiler doğru çıktı. Microsoft, yakın zamanda gerçekleştirdiği sunumunda Halo: The Master Chief Collection’ın bu yıl içerisinde PC’ye geleceğini duyurdu. Başlangıçta konsol için yapılan koleksiyonun PC için özenle geliştirildiğini ve PC’ye özgü özelliklerin bulunacağını söyledi.

Halo: MCC’nın senaryo ve çok oyunculu desteğine sahip olacağını belirtti. Ancak çapraz oynama desteğinin olup olmayacağı bilinmiyor. Xbox One sürümüyle benzer şekilde gelecek. Xbox One sürümüne sahip oyuncuların PC sürümünü, Xbox Play Anywhere başlıkları gibi ücretsiz bir şekilde oynayıp oynayamayacakları da belirsiz.

343, PC sürümünün kusursuz bir deneyim olmasının ”kritik” olduğunu ve modern bir PC başlığında beklenen özellikleri MCC’a ekleyeceklerini belirtti. Koleksiyon içerisindeki her başlık ayrı ayrı satışa çıkacak. Microsoft mağazasında ve Steam’de satılacak. Fiyatı ise şimdilik belli değil.

İlk önce Halo: Reach PC’ye çıkacak. Ardından kronolojik sırayla Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo: 3 ODST (sadece senaryo), Halo 4 şeklinde çıkacak. Xbox One’daki Halo koleksiyonu Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3 ve Halo 4 oyunlarını içeriyor. Halo: 3 ODST, oyuncuların sorunlara rağmen oyuna devam etmelerinden dolayı bir teşekkür olarak koleksiyona eklendi.

Halo: Combat Evolved ve Halo 2, PC’ye gelmişti ancak devamındaki başlıklar PC ile buluşmadı. Microsoft, önümüzdeki hafta koleksiyonla ilgili daha fazla ayrıntının geleceğini söyledi. Oyuncuların aklında kalan bazı soru işaretleri cevap bulacak.

Microsoft, E3’te duyurduğu yeni Halo başlığı Halo: Infinite üzerinde çalışıyor. Onun da PC’ye geleceği söylendi.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top