HABER

H1Z1 Geliştiricisi Daybreak Games, Kendini Yenilemek için Çalışanlarını Çıkarıyor

Kendi içinde karışıklık yaşayan stüdyo, yenilenmeye gidiyor.

H1Z1’i geliştiren stüdyo Daybreak Games, PUBG ve Fortnite gibi büyük oyunlarla rekabet edebilmek için oyununu ücretsiz yaptıktan sadece bir ay sonra, işgücünün bir kısmıyla vedalaştı. Şirketten gelen açıklamaya göre, işten çıkarmaların sebebi şirketin geleceğini daha iyi bir konuma getirmek.

Bundan üç yıl önce şirketin, yatırım firması Columbus Nova tarafından satın alındığı ileri sürüldü ve şirket sahipliğine ilişkin bazı karışıklıklar yaşandı. Şirketin web sitesinde, Daybreak’in aslında Jason Epstein Columbus Nova’da ortak iken satın alındığını açıklayan bir yazı yayınlandı. Epstein, geçen sene yatırım şirketinden ayrıldı. Bu ayrılık sebebiyle şirkette bazı karışıklıklar yaşanmaya başladı.

2015’teki basın açıklamasında, Columbus Nova firmasının Daybreak’i tamamen satın aldığı söyleniyor. Bu ani değişim daha büyük karışıklıklara da yol açabilir. Bir sözcüye göre, Epstein ve Columbus Nova arasındaki ayrılık hiç düzelmeyeceği için Daybreak kendi içerisinde düzenleme yapıyor.

Geliştirici, H1Z1’in 22 Mayıs’ta PS4’ün açık beta sürümünü alacağını duyurdu. Oyunun PS4 için aldığı değişikliklerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

H1Z1 Geliştiricisi Daybreak Games, Kendini Yenilemek için Çalışanlarını Çıkarıyor
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı