HABER

H1Z1, Gelecek Ay PlayStation 4 için Açık Betayla Geliyor

Konsola özel değişikliklerle Battle Royale heyecanına hazır mısınız?

H1Z1, uzun süren Erken Erişim periyodundan sonra nihayet bu yılın başında, PC platformu için tam sürüme geçiş yaptı ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. Ancak, PC platformunda yer alan yoğun Battle Royale çılgınlığından ne yazık ki PlayStation 4 kullanıcıları çok fazla yararlanamıyordu. Hâl böyle olunca da, oyunun geliştiricisi Daybreak Games, çok yakında oyunlarını PlayStation 4’e getiriyor. Stüdyo, düzenlenecek olan açık beta ile 22 Mayıs tarihinde, konsola özel pek çok özellik ve ince ayarla birlikte PlayStation 4’te oynanabileceğini açıkladı.

PlayStation 4 için yapılan değişiklikler arasında; envanter, kolaylaştırılmış kullanıcı arayüzü ve basitleştirilmiş yağma sistemi için bir radyal menü içeren yenilenmiş kontrol şeması göze çarpıyor. En dikkat çeken değişiklik ise orijinal platformu olan PC’de, sahip olduğu üretim sistemini (crafting system) tamamen kaldırmış olmasıdır. Bu sistem PC platformunda, elbiseler ve kasklar parçalanarak zırh ve patlayıcı oklar gibi önemli ekipmanları oluşturmamızı sağlıyordu. Stüdyo, bu sistemi kaldırarak, maçların hızını-aksiyonunu korumayı ve odaklanmanız için gerekli ortamı sunmayı hedefliyor.

PUBG’den de bildiğiniz üzere, oyuncuları bir araya toplamak için bir daire oluşur ve bu daire dışına çıktığınız zaman canınız yavaş yavaş azalır, hatta ölebilirsiniz. H1Z1’de de bu yapının aynısı mevcut. Daybreak, oyunun aksiyonunu ve hızını arttırmak için ölümcül gaz bölgesini daha hızlı hareket edecek şekilde hazırladı. Tabii ki, PC sürümündeki haliyle PlayStation 4 üzerinde yer alacak bu gaz bölgelerinin arasındaki hız ne kadarlık bir değişikliğe sahip henüz bilmiyoruz.

Tüm bunlara ek olarak, oyun içerisinde bir paraşütle oyun içerisine bırakılan yağma sandıkları (supply drop) değişikliğe uğradı. Ayrıca bu sandıklar; KH43, Marauder, Combat Shotgun, CNQ-09, Scout Rifle ve MK46 gibi yeni silahlar barındıracak.

Oyunun PlayStation 4 üzerinde nasıl çalışacağı konusuna gelince, H1Z1’in PlayStation 4 üzerinde en iyi şekilde çalışabilmesi için optimize edildiğini belirtelim. Ancak, bu konuda açıklanan tek detay; PlayStation 4 Pro’nun oyununu 60 FPS’de çalıştıracağıdır.

Son olarak, oyun ücretsiz olarak oynanabilirken, oyun içi kozmetik içeriklerin ve dinamik bir temanın yer aldığı paketi, açık betaya kadar, 30 dolar fiyat etiketiyle ön siparişle alabilirsiniz. Ayrıca, PlayStation Plus üyeleri bu paketi %20 indirim ile 24 dolara alabiliriler.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı