HABER

God of War, PS4’ün En Hızlı Satan Oyunu Oldu

God of War, çok başarılı bir çıkış yaptı.

PS4’ün iddialı başlığı God of War, büyük bir beğeni topladı. Bu beğeniler de ticari anlamda başarıyı sağladı. Sony, God of War çıkalı kısa süre geçmesine rağmen büyük bir satış hedefine ulaştığını açıkladı.

PlayStation Blog’ta yayınlanan açıklamaya göre, God of War ilk üç gün içinde 3,1 milyon kopya sattı. Bu rakama göre, God of War en hızlı satan PS4 başlığı olmasının yanı sıra İngiltere’de de serideki en hızlı satan başlık oldu. Oyunun geliştiricisi Sony Santa Monica’nın Başkanı Shannon Studstill, bu başarı hakkında hayranlarına kişisel mesajını yolladı.

”Bizimle Kratos’un en son serüvenine katılan dünya çapındaki milyonlarca hayranımıza şahsen teşekkür ediyorum. Hayranların, God of War oynarken uzun zaman hatırlayacakları yeni anılar yaratmalarını bekliyoruz.”

PS4’e özel olarak çıkan God of War, bu kez Kratos ve onun oğlu olan Atreus’a odaklanıyor. Yunan mitolojisinden ayrılarak İskandinav mitolojisine geçiyor. Özellikle yeni Leviathan baltası, onun dövüş sistemine önemli değişiklikler getiriyor.

God of War, 20 Nisan’da çıkış yaptı. Özellikle oyun basınından ve oyunculardan beğeni topladı. Metacritic’te toplam 94 puana ulaştı.

God of War, PS4’ün En Hızlı Satan Oyunu Oldu
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı