HABER

God of War, Kendi Serisi İçinde Satış Rekoru Kırdı

God of War’un satışları oldukça iyi gidiyor.

Uzun zamandır merakla çıkışı beklenen PS4 özel oyunu God of War, sonunda cuma günü piyasaya çıktı. Ön incelemelerden ve eleştirilerden oldukça iyi puanlar alan oyun, Metacritic’te 95 puana ulaştı. İngiltere’deki oyun satış rakamlarına baktığımızda God of War, oyuncular tarafından oldukça sevilmiş görünüyor.

Fiziksel satış rakamlarının ele alındığı İngiltere listesine göre, haftalardır birinci sırada kalan Far Cry 5, God of War’un gelmesiyle ikinci sıraya düştü. Bununla birlikte yeni God of War oyunu, 2010 yılında PS3 için çıkan ve bir önceki satış rekorunu elinde tutan God of War 3’ü geride bırakarak rekorun sahibi oldu. Listeye göre, yakın zamanda PS4 için çıkış yapan Yakuza 6: The Song of Life da üçüncü sırada yerini aldı. Ayrıca Yakuza 6 da serideki satışların rekorunu kıran diğer oyun oldu.

Listenin geri kalanına baktığımızda, birçok oyuncu tarafından beğenilen FIFA 18’i dördüncü sırada görüyoruz. Nintendo’nun Mario Kart 8 Deluxe ve Super Mario Odyssey oyunları da sırasıyla beşinci ve altıncı sırada yer alıyor. Tüm liste aşağıda bulunuyor. Bu liste, dijital satış verilerini içermiyor.

  1. God of War
  2. Far Cry 5
  3. Yakuza 6: The Song of Life
  4. FIFA 18
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Super Mario Odyssey
  7. Fallout 4
  8. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  10. Grand Theft Auto V
God of War, Kendi Serisi İçinde Satış Rekoru Kırdı
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı