HABER

Gençler Xbox’ın PlayStation’dan Daha ”Cool” Olduğunu Düşünüyor

Google tarafından yaptırılan bir araştırma, gençlerin Xbox markasını PlayStation’a göre daha havalı bulduklarını ortaya çıkardı. Bununla birlikte 18-25 yaş arasındakilerin de Sony’nin oyun markasını Microsoft’unkinden daha havalı olduğunu düşünüyordu. Bir yılda bu araştırmanın sonuçları çok değişti.

Rapora göre, 13-17 yaşlarındaki çocuklar için Xbox dünyadaki en iyi dördüncü markaydı. PlayStation ise yedinci sırada yer alıyordu. Bu listenin başında sırasıyla 2 ve 3’te Google’ın video hizmeti olan YouTube, Netflix ve Google’ın genel markası yer alıyordu.

Google’ın 1999 ve 2003 yılları arasında doğmuş olarak tanımladığı gençler arasında en popüler video oyunu serisinden bazıları; The Legend of Zelda, Call of Duty: Black Ops, Grand Theft Auto, Pokemon, Minecraft ve Counter-Strike: Global Offensive.

Raporda Nintendo’nun gençler arasında Xbox ve PlayStation’dan daha az ”cool” olduğu ortaya çıktı. Listede EA Sports’un daha geride kaldığı görülüyor.  Ek olarak, VR ve AR’ın teknoloji dünyasındaki en havalı şeylerin olmasının yanı sıra akıllı telefonların ve özellikle de iOS’un da havalı olduğu görülüyor.

Gençlerin gözde markalarının neler olduğunu keşfetmeyi amaçlayan bu çalışma – Google tarafından yaptırılmış – ancak YouGov ve Gutcheck tarafından üç ankette gerçekleştirilen çalışmada 1100 genç ve 800 (1981 – 2000 yılları arasında doğanlar) sorgulandı. Mayıs ve Temmuz 2016 tarihleri arasında, yaklaşık 1600 genç ve 800 (1981 – 2000 yılları arasında doğanlar) arasında anket yapıldı. Bu rapor sadece ABD’de gençlerle sınırlı.

Google’ın yayınladığı rapor için buraya tıklayınız.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı