Dizi & Film

Gears Of War Filmi için Yazar Bulundu

Microsoft’un Gears of War serisinin filmi geliyor.

Microsoft ve Universal Pictures, Gears of War başlığının filmi için yazar buldu. Bildiriye göre, filmin yazarı için F. Scott Frazier alındı. Frazier, daha önce Vin Diesel, Deepika Padukone, Nina Dobrev ve Ruby Rose’un yer aldığı Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü filmini ve başrolünde Anthony Hopkins ve Nicholas Hoult’un yer aldığı Otoban filmini yazmıştı.

Daha önce çıkan haberlerde, Gears of War filmi için Vahşiler, Armageddon ve Avatar 3 filmlerinin yazarı Shane Salerno’nun işe alındığı bildirilmişti. Ancak daha sonra The Wrap,  F. Scott Frazier’ın işe alındığını bildirdi. Gears of War’un patronu Rod Fergusson da, Twitter üzerinden bu haberi doğruladı. Yeni filmin ismi açıklanmadı ve kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz bilinmiyor.

Gears of War’un filmi uzun zamandır bekleniyor. Yüzüklerin Efendisi stüdyosu New Line Cinema, 2007 yılında orijinal oyuna dayalı filmin haklarını satın aldı. Fakat Ekim 2016’da Microsoft, Gears of War filminin Universal Pictures ile yapılacağını doğruladı. Oyunun patronu Rod Fergusson, Gears of War oyununun hikayesine bağlı bir film yapmak yerine mümkün olan en iyi filmi yapmak istediklerini söyledi.

Filmin kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz belli değil ancak Guardians of the Galaxy’nin oyuncusu Dave Bautista, yeni filmde Marcus Fenix rolünü almak istediğini belirtti. Senaryo belli olmadığı için Fenix’in ya da oğlu JD’nin filmde yer alıp almayacağı belli değil. Top Gun ve Man On Fire’ın yönetmeni Tony Scott’ın filmi yönetmek istediği belirtiliyor.

Gears of War’un yeni oyunu Gears 5, önümüzdeki sene PC ve Xbox One platformlarına gelecek. Seride ilk kez bir kadın karakter oynanabilecek. Yeni oyun, ilk kez Gears of War 4’te tanıtılan Kait Diaz’ın hikayesini anlatacak. Microsoft, Gears 5’e ek olarak Gears Tactics isimli bir PC oyunu ve Gears Pop isimli bir mobil oyun çıkaracak.

Gears Of War Filmi için Yazar Bulundu
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top