Dizi & Film

Game of Thrones’un Öncesini Anlatacak Dizinin Çekimleri Bu Yaz Başlayacak

HBO, Game of Thrones’un öncesini anlatacak TV dizisinin yolda olduğunu doğruladı. Program başkanı Casey Bloys, çekimlerin başlama zamanını açıkladı. Henüz ismi açıklanmayan dizinin çekimleri, bu senenin ilk yarısında başlayacak.

Jessica Jones’un yönetmeni SJ Clarkson, Naomi Watts’ın başrolde oynayacağı dizinin yönetmenliğini yapacak. Dizinin sadece pilot bölümleri mevcut, ek bölümleri ise henüz yok.

X-Men: First Class’ın ortak yazarı Jane Goldman, yeni Game of Thrones dizisinin showrunnerı olacak. Goldman, serinin yazarı George R.R. Martin ile dizinin konseptini oluşturdu. Şu ana kadar sadece bir bölüm sipariş edilmiş olsa da, HBO dizinin devam etmesini istediğinde gelecek bölümler üzerinde çalışacaklar.

Yapılmakta olan dizi, asıl Game of Thrones dizisi bittikten hemen sonra yayınlanmayacak. En az bir yıl aradan sonra yani 2020 veya 2021 gibi çıkması bekleniyor.

Yeni dizinin açıklamasında, ”Game of Thrones olaylarından binlerce yıl önce geçen seri, dünyanın altın Kahramanlar Çağı’ndan en karanlık zamanlarına düşüşünü anlatıyor. Ve kesin olan tek bir şey var; Westeros tarihinin dehşet verici sırlarından, Ak Gezenler’in gerçek kökenine, Doğu’nun gizemlerinden Stark’ların efsanesine.. Bu sandığımız hikaye gibi değil.”

Sekizinci ve son sezon, nisan ayında yayınlanacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top