HABER

Game of Thrones Spin-Off Dizisinin Çekimleri Yakında Başlayacak

Çekimler İrlanda’da yapılacak.

2019’da 8. sezonu ile veda etmeye hazırlanan Game of Thrones’tan hayranlarını sevindirecek yeni bir haber geldi. Geçtiğimiz ay HBO’nun Game of Thrones’un devam dizisi için ilk bölüm siparişi verdiği duyuruldu. HBO, sadece ilk bölüm talimatı verdi ancak stüdyo, ilk bölümün ne zaman ve nerede çekileceğini resmi olarak açıkladı.

Belfast Telegraph’ın raporuna göre, çekimler ekim ayında başlayacak ve Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast şehrinde bulunan The Paint Hall Stüdyosu, İrlanda’daki dizinin çekimlerini ele alacak.

Dizinin senaryosunu George R. R. Martin ve Jane Goldman yazacak. Jane Goldman’ı, Kingsman filmlerinin yanı sıra Kick-Ass ve Stardust filmlerinden tanıyabilirsiniz. Dizi, Game of Thrones’tan yaklaşık on bin yıl öncesinde Kahramanlar Çağı’nda geçecek. Westeros’un sırlarına ve ak gezenlerin kökenine derinlemesine inecek.

Kitapların yazarı ve dizilerin yapımcısı olan George R. R. Martin, dizinin çalışma adının The Long Night olduğunu açıkladı. Bir blog yazısında yazım sürecinden ve potansiyel diğer spin off’larla ilgili detaylar paylaştı. Yeni dizide, beklediğimiz gibi Game of Thrones oyuncuları ve karakterleri yer almayacak.

Game of Thrones’un son sezonu, gelecek yaz yayınlanacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı