HABER

Fortnite’a Xbox One, PC ve Mobil Versiyonlar Arasında Çapraz Oynama Özelliği Ekleniyor

Yarınki Davet Etkinliği için web sitesinden kayıt olabilirsiniz.

Epic Games, popüler Fortnite Battle Royale oyununu mobil cihazlara getireceğini duyurmuştu. Oyun, ileriki zamanlarda güncellemeyle Xbox One, PC, Mac ve iOS versiyonları arasında çapraz oynama ve çapraz satın alma özelliğini alacak. Ayrıca bu özellikler, önümüzdeki birkaç ay içinde Android sürüme gelecek.

Epic Games, web sitesinde Xbox One’ın diğer platformlar arasında çapraz oynama özelliğini getirmek için son birkaç aydır çalıştıklarını belirtti ve sonunda bunu başardılar. Ekip, Fortnite’ı daha çok kişiye ve platforma ulaştırmak için sıkı çalıştıklarını söylüyor.

Fortnite, bir süredir Xbox One ve PC platformunda bulunuyor. Oyunun mobil versiyonu aynı içerikle, haritayla,  haftalık güncellemelerle ve 100 oyunculu kapasiteyle birlikte çıkacak. Yarınki iOS Davet Etkinliği’ne katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.

Önceki duyuruda, Sony ile olan ortaklık sayesinde PS4, PC, Mac, iOS ve Android’te çapraz oynamayı ve çapraz ilerlemeyi destekleyeceği açıklanmıştı. Fortnite: Battle Royale’in mobil testi, Android ve iOS’ta birkaç ayda sürecek.  Seçilenlerin e-posta adreslerine bir davetiye maili gelecek. Gelecek aylarda daha fazla kişiye davetiyeler yollanacak. Şayet oyuna giremezseniz ileriki zamanlarda oynama fırsatınız olacaktır. Eğer girebilirseniz arkadaşlarınızla paylaşmak için kodlar alacaksınız.

PUBG’den esinlenilerek çıkan Fortnite: Battle Royale’in zaten bir mobil versiyonu vardı. Ancak sadece Çin’de mevcuttu ve çapraz oynamayı desteklemiyordu.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı